Ar savoje aplinkoje jaučiatės saugūs?

Sociologinė apklausa parodė, kad pusė mūsų šalies gyventojų tamsiuoju paros metu jaučiasi nesaugūs savo gyvenamajame rajone. Šiek tiek mažiau nei pusė jų kartais arba nuolat jaučia nerimą, kad į  namus gali būti įsilaužta. Dalis gyventojų baiminasi galintys tapti nusikaltimo aukomis.
„Santarvė“ teiravosi mažeikiškių, dėl ko jie labiausiai jaučiasi nesaugūs ir kokių priemonių imasi, kad išvengtų nelaimės.

Renata GUSTAITĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Renata GUSTAITĖ, esanti motinystės atostogose:

– Kuo toliau, tuo labiau prarandu saugumo jausmą. Ne paslaptis, kad padaugėjo vagysčių, užpuolimų, nes nemažai yra žmonių, grįžusių iš įkalinimo įstaigų ir niekur nedirbančių.
Manau, kad mano turtas nėra saugus, tik vienas garantas – naujos namo laiptinės durys. Manyčiau, kad kol dar jauni esame ir rimtai nenukentėjome, tol ir nesiimsime priemonių savo turto apsaugai.

 

 

 

Rita PADSKOČIENĖ. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rita PADSKOČIENĖ, išėjusi į užtarnautą poilsį:

– Nežinau, kaip jausčiausi, jei mano namų nesaugotų apsaugos įmonė. Nors, sakyčiau, gyvenu pakankamai ramioje vietoje, bet pirmas aukštas turi savo minusų. Tačiau šiandien galiu pasakyti: nors jau dešimtį metų samdau saugos įmonę ir nemažai investuoju, bet nerimas ar pats turto praradimas, man kainuotų šimteriopai daugiau.
Kad pati apsisaugočiau, stengiuosi vakare niekur nevaikščioti, juolab jog tokiu metu gatvėse niekuomet nesu mačiusi policijos.

 

 

Rima VOROŠILOVA. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Rima VOROŠILOVA, laikinai nedirbanti:

– Manęs nekankina toks nerimas, nors esu girdėjusi apie įvairiausius negerus nutikimus. Sakyčiau, kad yra kelios priežastys, dėl ko neturiu to baimės jausmo. Viena priežastis būtų ta, kad nieko tokio baisaus iki šiol nenutiko, o kita – manau, kad neturiu vertingų daiktų. Tačiau gerai pagalvojusi darau išvadą, kad mano nusiteikimą lemia ir tai, jog gyvenau tokiais laikais, kai net durų rakinti nereikėdavo…
Kad ir kaip būtų, tamsiuoju paros metu viena vaikščioti bijau, todėl kviečiuosi taksi ar paprašau pažįstamų pagelbėti man.

 

 

Viačeslav OVČINNIK. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Viačeslav OVČINNIK, šaltkalvis-montuotojas:

– Namuose jaučiuosi saugiai. Dėl vagysčių nesijaudinu. Nepasakyčiau, kad tokia baisi situacija yra mūsų mieste, kaip kad kalbama.
Pavyzdžiui, mano dukra vertingesnius daiktus ženklina. Ji gyvena užsienyje, o ten tai daryti yra tiesiog įprasta.
O dėl gatvių, sakyčiau, tereikia žinoti kur vaikščioti: reikėtų vengti neramių rajonų.

 

 

 

 

Sigitas STONČIUS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Sigitas STONČIUS, statybininkas:

– Man didžiausia apsauga – kaimynai. Mes vienas kitą gerai pažįstame, todėl stebime kaimą: jei kas nors ne taip, iškart informuojame vienas kitą. Nors ir mūsų kaime pasitaiko vagysčių…
Esu įsitikinęs, kad gera kaimynystė ne tik kaime, bet ir mieste gelbėja nuo ilgapirščių.

 

 

 

 

Alvydas JONAITIS. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Alvydas JONAITIS, laikinai nedirbantis:

– Natūralu, kad pamąstome apie savo turto saugumą. Padažnėjo vagysčių ir mūsų gyvenvietėje. Pats gyvenu nuosavame name. Jo apsauga rūpinamės patys ir patikime ją kaimynams. O kad per daug skaudžiai nenukentėtume, esame apdraudę pastatus ir jame esantį turtą.
Pas mus užpuolimų nepasitaikė, nebent jaunimas tarp savęs „pachuliganauja“, tačiau kai žiemos vakarais gatvėje nedega nė viena lemputė, tai visko gali nutikti…

6 Atsakymai į “Ar savoje aplinkoje jaučiatės saugūs?”

 1. Vilma parašė:

  Visai neseniai po padegimų Užlieknėje, policijos darbuotojai atsakė, kad vienintelė išeitis – saugotis patiems. Vargšai policininkai neturi kuro, kad patruliuotų ir jus saugotų, o pėsčiomis vaikščiot taigi nesaugu. Negi nepastebėjot – jie toliau Oruvos aikštelės nevažiuoja, o gan dažnai ,,patruliuoja“ priešais policijos komisariatą esančiame įvažiavime.

 2. albina parašė:

  esu apvogta jau ne karta vieksniuose …nebuvo jokiu tyrimu ir macoiau daiktus pas vagis ..bylu nekele …..

 3. komentarui su sypsenom parašė:

  Jei miesto gyventojai ir imones sunesa pinigus ,per visokius mokescius,i miesto biudzeta,tai ne kas kitas ,o butent valdzia ir privalo tuom rupintis.

 4. :)) parašė:

  Nera darbo-valdzia kalta,Mazos algos-valdzia kalta,gatves neapsviestos-valdzia kalta,musa gatveje-valdzia kalta….koks mastymas-toks gyvenimas.

 5. V. parašė:

  Prtiariu Jums. Visas Tirkšlių kvartalas paliktas likimo valiai… Ką policija? Mačiau: keletą dienų dienos metu vaikščiojo po miestą, kaip kažkada anais laikais. O vakare? Vakare – jūsų, gerbiamieji, reikalas..

 6. mazeikiu gatvese parašė:

  ….tamsiu paros laiku ne visos gatves apsviestos, patruliuojancios policijos masinos vakarais nemaciau nei vienos, niekam ne paslaptis, Mazeikiuose gyventi—nesaugu–valdzia nesirupina gyventoju saugumu—patruliuojanti policijos masina, kuri kas valanda apsuktu ratus mieste, kaip daroma kitur, to Mazeikiuose nera, siauresnes gatves neapsviestos, o jei gruodzio menesi 16.15 turi but namie ir nei kojos nekelti, nes gali buti ne tik apvogtas, bet ir sumustas—-valdzios vyrams galvos neskauda—kam tas apklausas daro,zmones pykdo, jei ir taip visiem aisku—-saugumu net nekvepia. O ka padarys valdzios vyrai del to?–iki siol nepadare nieko, na jei viena is valdzios nukokins tamsiam patvory, gal ten isuks lempute, tik tiek. …Palauksim…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto