Ar švenčiate Kovo 8-ąją?

Šiandien minime Tarptautinę moters dieną – šventę, kai moterys sulaukia dėmesio ne tik iš mylimųjų, bet ir iš šeimos narių, kolegų, draugų.
Po Nepriklausomybės atkūrimo kiek pritilusi bei sovietmečio atgyvena vadinta moterų šventė pastaraisiais metais tarsi atgimsta iš naujo.
Mažeikiškių klausėme, kokia jų nuomonė apie šią šventę.


Gabija PUŠINSKAITĖ,
studentė:
– Ne, tikrai nešvenčiu. Nepripažįstu tokios šventės. Mokydamasi vidurinėje mokykloje lyg ir esu gavusi gėlių ta proga, tačiau gerai nepamenu. Mano manymu, užtenka Motinos dienos. Mamas pagerbti tikrai reikia, o Kovo 8osios gali ir nebūti.


Antanas GEČAS, IĮ „Ruslanas“
gamybos direktorius:
– Švenčių per daug nebūna. Tuo labiau kad moterims patinka, kai jos yra pastebimos, mylimos, gerbiamos. Aš sveikinu savo šeimos moteris, bendradarbes, kaimynes. Dovanas ne visoms perku vienodas. Žinau, kas ką mėgsta, kokias gėles, jų spalvas.
Tradicinės kovo 8-osios gėlės šiandien, kaip ir anksčiau, tikriausiai išlieka tulpės. Tad dažniausiai jų ir dovanoju.


Romas KARBAUSKAS,
individualios įmonės savininkas:
– Moteris būtinai reikia pasveikinti, parodyti dėmesį, pagarbą. Tinkamiausios dovanos, manau, yra gėlės ir bučiniai. Gėles dovanoju įvairias – tulpes, rožes, gvazdikus. Mėgstu raudoną spalvą, todėl gėles paprastai irgi renkuosi raudonas.


Bronislava, mažeikiškė:
– Labai reikalinga šventė. Moterys jaučia malonumą, kai jas sveikina. Vien tik Motinos dienos neužtenka, juk ne visos moterys yra mamos.
Pas mane Kovo 8-ąją vaikai atvažiuoja, pasveikina, gėlių padovanoja. Esu gavusi daugybę gėlių – skintų, su vazonėliais. Prieš dešimtį metų vazoninę gėlę per šią šventę įteikė žentai. Nepaprastai graži išaugo, kasdien ja džiaugiuosi.


Gintautas SIDABRAS,
AB „Mažeikių nafta“
apsaugos darbuotojas:
– Kaip tokia proga moterų galima nepasveikinti? Reikia. Mano šeimoje yra dvi moterys. Joms dažniausiai dovanoju tradicines Kovo 8-osios gėles – įvairiaspalves tulpes.


Gitana JAZDAUSKIENĖ,
prekybininkė:
– Tai graži ir, be abejo, reikalinga šventė. Reikia moteris pagerbti ne vien per Motinos dieną. Ne visoms moterims duota likimo būti mamomis. Be to, reikia parodyti dėmesį ir jaunoms merginoms. Man pati mieliausia dovana šia proga yra gėlės. Dažniausiai gaunu rožių žiedų, nors be galo mėgstu ir šios šventės simboliu tapusias tulpes.
Rūta KONČIUTĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos

One Reply to “Ar švenčiate Kovo 8-ąją?”

  1. Gustė parašė:

    Mes ne tai, kad švenčiame, bet visada paminime, gaunu iš vyro tulpių puokštelę ir kokią nors mini dovanėlę. Kartais būna mažesnė, kartais didesnė, aišku ne kaina esmė. Esu gavusi ir kosmetikos, ir apatinių komplektą, ko tuo metu jausdavo, kad man reikia :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*