Ar teisėtai Savivaldybėje naudojama banko kortelė, aiškinsis auditoriai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

„Santarvės“ žiniomis, Savivaldybės administracijoje išaiškėjo faktai apie biudžeto grynųjų pinigų galimai neteisėtą naudojimą per banko korteles. Ar iš tikrųjų tokie faktai nustatyti, ar jie vertinti kaip nusižengimai, jei taip, kokių priemonių bus imtasi?
Situaciją pakomentavo Savivaldybės administracijos direktorė Laima Nagienė:
– Savivaldybės administracijai nustačius faktą, kad Savivaldybėje yra banko kortelė, kuri naudojama tiesiogiai išmokant maistpinigius grynaisiais pinigais sporto švenčių dalyviams, Savivaldybės administracijos Centralizuotam vidaus audito skyriui pavesta išsiaiškinti visas aplinkybes, t. y.: kada ir kokia tvarka yra parengta Savivaldybėje; iš kokios programos skiriamos ir kaip apskaitomos išmokėtos lėšos; kas vykdo kortelės ir lėšų naudojimo kontrolę; kokiais teisės aktais vadovaujantis išmokami maistpinigiai sporto švenčių dalyviams. Atsakyti į visus klausimus šia tema galėsime gavę minėto skyriaus išvadas.
L. Nagienės teigimu, Centralizuoto vidaus audito skyriaus atliktas tyrimas padės atsakyti ir į svarbiausią klausimą: ar šis išaiškėjęs faktas nėra įstatymų, Savivaldybės nustatytų tvarkų pažeidimas.

One Reply to “Ar teisėtai Savivaldybėje naudojama banko kortelė, aiškinsis auditoriai”

  1. DAIVA parašė:

    Lietuvos valdžia savo piliečiams net tik karantino metu, bet ir anksčiau aiškino ,kad kuo mažiau vyktų įvairūs atsiskaitymai grynaisiais pinigais.
    Taip pat valdžia aiškino,jog norint pažaboti šešėlinę ekonomiką yra būtina, jog visi pirkimai -pardavimai irkt. apmokėjimai vyktų tik per bankus. Bet Mažeikių vietinė valdžia nusprendė atsisakaitinėti grynaisiais. Įdomu.
    Gerai, kad vietos auditoriai aiškinsis ar teisėtai naudojamasi banko kortele ir ,svarbiausia,kad nepamirštų nustatyti, kiek metų tai vyksta Mažeikių rajono savivaldybėje.
    O kam ir kokio dydžio lėšų sumos galimai (į)krisdavo į privačias (ne)valdininkų kišenes ir ar tokiuose (ne)valdininkų veiksmuose nėra nusikaltimo sudėties, manau, kad turėtų išsiaiškinti ir teisėsauga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*