Ar tikslinga kasmet prieš rugsėjo 1ąją tikrinti moksleivių sveikatą?

Pradėdami mokslo metus, moksleiviai kasmet į mokyklą turi pristatyti pažymą apie savo sveikatos būklę. Prieš rugsėjo 1-ąją gerokai padidėja gydytojų darbo krūvis, laiką gaišta ir laukiantieji anapus durų.
Gatvėje sutiktų žmonių klausėme, ar reikia kasmet tikrinti moksleivių sveikatą?
Janina BIČKOVA,
UAB „Concor“ vadybininkė:

– Manau, kad sveikatą tikrinti reikia, bet tas tikrinimas turi būti ne paviršutiniškas, o išsamus. Dabar gydytojai dažniausiai nueina lengviausiu keliu: paklausia, ar sveikas, o gavę teigiamą atsakymą, parašo, kad sveikas. Juk šalyje jau buvo ne vienas atvejis, kai vaikai nuo pernelyg didelio krūvio per kūno kultūros pamokas miršta. Todėl mokytojai turi žinoti apie vaikų sveikatos būklę.
Prašyčiau gydytojų, kad tikrintų sąžiningai. Todėl su sūnumi pas gydytojus eisiu pati, nors jis jau ir dvyliktokas.
Kita vertus, prieš akis būna visa vasara, bet vaikai pas gydytojus ateina paskutinėmis dienomis, todėl susidaro didelės eilės, gydytojai tinkamai patikrinti sveikatos nebespėja.

Vida ABRASONIENĖ,
Račalių bendruomenės pirmininkė:

– Profilaktiškai vaikų sveikatą tikrinti reikia. Patys matom, kokie respublikoje atvejai būna kūno kultūros pamokų metu. Svarbu išsiaiškinti, ar vaikai pajėgūs mokykloje pakelti tokį nemažą, net iki aštuonių pamokų krūvį.
Tik gaila, kad tie profilaktiniai patikrinimai kartais būna konvejerinis, neišsamus darbas. Ne privatus sveikatos tikrinimas ir yra ne privatus. Privačiai į sveikatą žiūrima visai kitaip.
Mes priklausom Židikų poliklinikai, tad vaikų sveikata patikrinama greitai ir eilėse laukti nereikia.

Arūnas MIKALAUSKIS,
vairuotojas:

– Nepasakyčiau, kad būtų labai tikslinga. Jei būtų patikrinama nuodugniai, kaip priklauso, tada gal ir gerai. Dabar sveikatą patikrina per dešimt minučių.
Anksčiau, kai vaikų sveikatą tikrindavo pačioje mokykloje, buvo geriau. Dabar mokykla vaikų sveikatos tikrinimą nusikrato nuo savęs, viską palieka tėvams ir daktarams. Mokyklai iki tam tikros dienos reikia tik pažymos.
Per vasarą vaikai būna išvažiavę, tad tikrintis ateina paskutinėmis dienomis, o per kelias savaites visų patikrinti gydytojai nepajėgūs, tai neįmanoma, todėl ir turime tokį paviršutinišką patikrinimą.

Pulgis LUMPICKAS,
VšĮ „Mažeikių turizmo ir
verslo informacijos centras“
direktorius:

– Sveikatą reikia visą laiką tikrinti ir saugoti: jei ne keturis kartus per metus, tai bent kartą tai tikrai. Tik tas patikrinimas turi būti tikras, o ne dėl to, kad reikia pažymos.
Sovietiniais laikais patikrinimas būdavo formalus: jei pasakydavai, kad kuo nors skundiesi, liepdavo ateiti atskirai, o parašą vis tiek padėdavo. Panašiai kaip ir darbovietėse, vaikai turi tam tikru nustatytu laiku pasirodyti gydytojams. Pas mus dėl skubos padaromas kažkoks vajus.

Simona DARGYTĖ,
moksleivė:

– Seniau, kai mūsų mokykloje būdavo slaugytoja, sveikatą ateidavo patikrinti gydytojai. Dabar sveikatą tikrinamės Viekšnių ambulatorijoje.
Naudos iš to tikrinimo nematau jokios: jei susergame, patys kreipiamės į medikus. Profilaktiškai tikrina tik stuburą, akis bei dantis, kartais tai būna labai paviršutiniškas tikrinimas.
O jei bus kokia rimtesnė liga, vis tiek gydytojai nepamatys. Tikrinimo kokybė priklauso ir nuo gydytojų: vieni žiūri atidžiai, kiti tik todėl, kad reikia.
Man kasmetinio tikrinimo tikrai nereikia, o kas daugiau rūpinasi sveikata, nueina pas gydytojus ir taip.

Arūnas BALTUTIS,
viekšniškis:

– Kasmet tikrinti gal ir nereikia, bet šiaip profilaktinis sveikatos tikrinimas reikalingas: apie moksleivių sveikatą turi žinoti ir mokytojai, ypač kūno kultūros. Pagal tai nustatomas leistinas krūvis: ką vaikas gali daryti, ko – ne.
Blogiau, kad tikrinama tik dėl pažymos. Tai panašu į biurokratizmą.
Sveikatą reikia prižiūrėti nuolat, o ne į gydytojus kreiptis jau tada, kai susergama.

Vytautas MALŪKAS
Jono STRAZDAUSKO nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto