Sušilus orams vis daugiau renginių organizuojama po atviru dangumi. Kai kurios mūsų rajono kultūros organizacijos, rengdamos įvairias šventes, išsiverčia ir su mažomis investicijomis – susiranda rėmėjų. Kitos gi – susigalvoja renginiui tam tikro dydžio mokestį.
Kai kas sako, jog platinant kad ir pigiausius bilietus, rengėjai – bendruomenė ar kultūros centras – galėtų kažkiek užsidirbti, o gal ir lygį pakelti…
„Santarvė“ domėjosi, ar mėgsta mažeikiškiai vasaros renginius ir ar jiems būtų priimtinas dalyvio mokestis.
Jūratė JUODEIKIENĖ, pardavėja:
– Sunku pasakyti… Gal ir nieko blogo nėra skirti keletą litų bilietui. Suprantama, kad ne kiekvienam mūsų vienodai reiškia ir atitinkama pinigų suma. Mano manymu, svarbu, kad renkantieji pinigėlius panaudotų juos kokiam nors geram tikslui: šiukšlėms surinkti po renginio ar sumokėti už sunaudotą elektros energiją.
Vasarą mums patinka nueiti į šventes ne tik Mažeikiuose, bet ir apsilankyti kitur. Pavyzdžiui, šį šeštadienį planuojame vykti į Petrines, kurios organizuojamos Tirkšliuose.
Jurgita GABALIENĖ, operatorė:
– Manau, kad simbolinis mokestis turėtų būti, nes norint surengti bet kokį renginį ar šventę, reikia turėti ir iš ko. Juolab kad mes, gyventojai, švenčių organizatoriams keliame vis aukštesnius ir aukštesnius reikalavimus.
Mėgstu su savo šeimyna apsilankyti visuose Mažeikiuose organizuojamuose renginiuose, parodose, teatruose. Tačiau turiu vieną pastabėlę atsakingiems už kultūrinio darbo organizavimą mūsų rajone: būtų gerai, kad renginių būtų daugiau ir įvairesnių!
Mindaugas MILKINTIS, šaltkalvis:
– Mano manymu, bet kokį renginį kažkas remia, kad ir pati Savivaldybė. Tačiau nieko blogo neįžvelgiu, jei atsirastų ir bilietai už nedidelę pinigų sumą. Paimkime kad ir mūsų rajono sportininkus. Kiek atsimenu, anksčiau buvo reikalingi bilietai į varžybas, o dabar jų nebeliko. O stadioną reikia prižiūrėti, patiems žaidėjams reikia priemonių bei paskatinimo. Visur reikia pinigų!
Manau, kad iki penkių litų mokestis už bilietą gyventojų labai neapsunkintų.
Algirdas ČEKYS, studentas:
– Sakyčiau, kad bilietų kaina pirmiausia turi priklausyti nuo renginio kokybės, jo programos. Ir gerai suprantu, kad šiandien viskas kainuoja. Todėl, sakyčiau, kad kuklesniam renginėliui galima būtų rinkti poros litų mokestį, o jau įspūdingesniam, su žinomais atlikėjais ir panašiai, galima mokėti ir po keliasdešimt litų Pavyzdžiui, kai pernai buvo roko festivalis Mažeikiuose, mokėjome po 45 litus už bilietą, bet dalyvaujančiųjų ten buvo apstu. Kitą savaitę važiuosiu į bliuzo festivalį, vyksiantį Varniuose, ir nė kiek nepagailėsiu 79 litų, nes šis renginys vertas to!
Paulina KRECERĖ, pensininkė:
– Teko girdėti, kad šiais metais kaimuose vyksta daugiau renginių nei kad pas mus – mieste. Bet kaip man, pagyvenusiai moteriai, atsidurti tame kaimo renginyje, kad ir koks jis šaunus būtų?
Esu kategoriškai prieš bilietus: be galo daug nedirbančiųjų šiandien, daug tokių, kuriems ir vienas litas labai svarbus. Ir aš pati, ir mano pažįstami stengiamės eiti tik ten, kur renginys nekainuoja.
Algirdas ŽIUBIKAS, senjoras:
– Kadangi žmonai yra problemų su sveikata, tenka su anūkais apsilankyti organizuojamose šventėse.
Manau, kad jokiais būdais nereikėtų apmokestinti renginių. Sakykite, o kodėl Savivaldybė savo žmonėms negali padaryti švenčių?
Jeigu kalbame apie kaimų bendruomenes ar kaimo kultūros centrus, mano manymu, juos reikėtų suprasti… Todėl ten kelių litų už bilietą mokėti būtų negaila.
…KALBAM APIE MIESTU, KAIMU SVENTES—NIEKUR NEGIRDEJAU, KAD PIRKTU KAS BILIETA I TOKIA SVENTE,—AR NEBUS PANASU, KAI KONCERTUODAVO STADIONE KONCERTAS, MINIOS ZMONIU STOVEDAVO UZ TVOROS, LIPDAVO PR JA, IESKODAVO PAZYSTAMO APSAUGININKO AR SKYLES TVOROJ, KAD PAKLAUSYT KONCERTO….GRAUDU!