Ar žinomiems žmonėms lengviau atleidžiame?

Sekmadienį atsakingas pilietis pranešė policijai apie nesaugų ir įtartinai kelyje manevruojantį vairuotoją. Pareigūnai, nuvykę į vietą, sulaikė neblaivią visoje šalyje žinomą laidų vedėją – jai nustatytas 2,36 promilės girtumas. Sunkus girtumas prasideda nuo 2,51, tad iki jo trūko tikrai nedaug.
Deja, girti vairuotojai jau nebestebina mūsų visuomenės ir toks neatsakingas poelgis nutinka ne pirmą ir ne paskutinį kartą, tačiau šioje situacijoje visas įdomumas prasidėjo po garsenybės sulaikymo.
Sužinoję apie šį įvykį ir tai, kad laidų vedėjai gresia darbo netekimas, žinomi žmonės, kolegos, draugai bei pažįstami viešai išreiškė savo palaikymą sulaikytajai. Anot jų, privalome leisti žmogui pasitaisyti, suteikti antrą galimybę, pasistengti suprasti, kas privertė jį taip pasielgti. Teigiama, kad negalime koncentruotis į tai, kas buvo vakar, o turime žvelgti į ateitį, suprasdami, kad ji prisiima visą atsakomybę ir supranta savo klaidą.
Perskaičius tokius pasisakymus kilo keli klausimai.
Pirmiausia, kokie palaikymo žodžiai būtų skambėję, jei būtų įvykusi avarija? Dabar galime dėkoti likimui ir Angelui sargui už tai, kad šį kartą neblaivios vairuotojos kelyje nepasitaikė kitas automobilis, dviratininkas ar pėsčiasis. Tačiau jei situacija būtų pasibaigusi ne taip „laimingai“, ką tuomet sakytų visi palaikantieji? Ar dabar, kai nelaimė neįvyko, galime neteikti reikšmės šio poelgio svarbai?
Antra, įdomu, kas dedasi tų žmonių galvose, kurie išreiškia paramą dėl tokio neatsakingo poelgio. Ar jie nori įsiteikti žinomam žmogui, kad gautų asmeninės naudos? Ar jie tokiu būdu siekia savojo populiarumo?
Žvelgiant iš kitos pusės, juokinga, kad savo nuomonę apie neatsakingą poelgį ir grėsmę visuomenės saugumui išsakė tie, kurie patys praeityje būdami neblaivūs patyrė panašių problemų. Ar tokiu būdu prisidengiant kito situacija yra bandoma išpirkti savo kaltę?
Trečia, noriu paklausti, ar jums, kaip ir man, ši situacija – ne idealus dvigubų standartų pavyzdys. Ar nemanote, kad būtų reaguojama kitaip, jei būtų sulaikytas eilinis pilietis ar daugumos nemėgstamas politikas? Manau, tuomet žinomi visuomenei žmonės už neatsakingumą nulinčiuotų tokį asmenį. Dabar, deja, manipuliuojama mūsų emocijomis ir stengiamasi sukelti gailestį įtakingai bei žinomai asmenybei.
Svarbu paminėti, kad žinoma laidų vedėja viešai atsiprašė visuomenės, kolegų ir šeimos. Neabejoju, kad ji supranta savo poelgį ir prisiims visą atsakomybę. Tačiau labai įdomu, kaip ši situacija bus vertinama: ginant viešąjį interesą ar labiau koncentruojantis į konkretaus žmogaus įtakingumą, asmenybę ir karjerą.
Manau, kad, padarius klaidą, visi turėtume būti vertinami vienodai, o jei mūsų pagrindinis darbas – būti visuomenės veidu ir pavyzdžiu, po tokios klaidos turėtume dirbti nebe pirmame, o antrame plane. Toks žingsnis būtų garbingas ir teisingas savo bei visų piliečių atžvilgiu.
Karolina Kotryna PETRAUSKAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto