Artimą kontaktą turėję Savivaldybės darbuotojai yra izoliacijoje

Nuotr. iš SAM archyvo

Pirmadienį patvirtintas ligos atvejis Mažeikių rajono savivaldybės administracijos darbuotojui. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Telšių departamento duomenimis, iš asmens pateiktos informacijos nustatyta 12 didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų, iš kurių 9 yra Savivaldybės administracijos darbuotojai.
Savivaldybės gydytoja, Ekstremaliosios situacijos operacijų vadovė Daiva Jurkūnienė „Santarvę“ informavo, kad visi šie darbuotojai šiuo metu yra saviizoliacijoje.

Taikomos prevencijos priemonės

Užtikrinant saugumą dezinfekuotos patalpos, bendradarbiaujama su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru.
„Saugus atstumas, nosį ir burną dengiančios kaukės, respiratoriai ar kitos veido apsaugos priemonės, dezinfekciniai skysčiai, apribotas pašalinių asmenų nebūtinas patekimas į Savivaldybės administracijos patalpas, iškabinti prevenciniai skelbimai, informacinė medžiaga ir kt. Laikomasi Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimuose nurodytų reikalavimų“, – į klausimą, kokios prevencinės saugumo priemonės taikomos Savivaldybėje, darbuotojams ir interesantams atsakė D. Jurkūnienė.

Testas vicemerei palankus

Praėjusią savaitę izoliuotis teko ir Savivaldybės mero patarėjai Linai Rimkienei.
„Ketvirtadienį vakare sužinojau, kad COVID-19 nustatytas asmeniui, su kurio sutuoktiniu rugsėjo 3 dieną važiavome iš Klaipėdos vienu automobiliu. Nedelsdama kreipiausi į ligoninę. Paėmė nosiaryklės testą. Po poėmio izoliavausi“, – „Santarvei“ situaciją penktadienį komentavo vicemerė.
Tiesa, izoliuotis jai teko tik vieną dieną. Politikė atsiuntė rugsėjo 11 dienos Nacionalinio visuomenės sveikatos centro tyrimo rezultatus: dokumente parašyta, kad viruso nerasta.
L. Rimkienė paaiškino, kad, sulaukus tokio atsakymo, izoliuotis nebereikėjo, nes tiesioginio kontakto su sergančiuoju ji neturėjo, jos kontaktas – antrinis.

Atsižvelgs į epidemiologinę situaciją

Kai kurios šalies savivaldybės, valdžios institucijos posėdžius, pasitarimus jau organizuoja nuotoliniu būdu. Mūsų rajone COVID-19 atvejų daugėja, sergančiųjų yra ir tarp Savivaldybės administracijos, tarybos narių. Savivaldybės atstovų klausėme, ar nesiruošiama keisti posėdžių organizavimo tvarkos, juos taip pat organizuoti nuotoliniu būdu.
„Mažeikių rajono savivaldybė yra vertinama kaip mažos rizikos savivaldybė. Visuomenės sveikatos centras kol kas tokios rekomendacijos nedavė. Dėl darbo nuotoliniu būdu bus sprendžiama atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją savivaldybėje“, – atsakė Savivaldybės gydytoja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*