Asmeninė šeimos istorija atvedė iki akademijos Mažeikiuose įkūrimo

Jovita Starkute, Family Lab Academy įkūrėja

Jau ne viena istorija byloja, kad moterys keičia sritį ir kuria verslus, kai tapusios mamomis susiduria su savęs paieškomis, ieško darbo ir šeimos balanso, savirealizacijos galimybių. Taip pat randa ir energijos bei ryžto imtis naujų veiklų. Todėl labai dažnai, pasibaigus motinystės atostogoms, moterys keičia darbo sritį, siekia išbandyti save kitur. Ši istorija kitokia. Mama atrado save ir atidaro verslą mažame miestelyje.
Kalbamės ir džiugiomis naujienomis dalijamės su mažeikiške Agne Kubiliene, kuri nuo kovo mėnesio Mažeikiuose atidaro Family Lab Academy – visuminio ugdymosi šeimai akademiją. Ji kvies šeimas, mamas ir tėčius, senelius į inovatyvius, kūrybiškus ir tyrinėjimų kupinus užsiėmimus bei skatins su vaikais leisti laiką kokybiškai ir turiningai. Taip pat kalbamės su Jovita Starkute, Family Lab Academy įkūrėja.

Agnė Kubilienė

– Pasidalykite savo asmenine istorija, įkvėpusia jus padėti kitoms šeimoms.
– Agnė Kubilienė: Mūsų šeimos istoriją sunku papasakoti trumpai, per paskutinius pusę metų intensyviai keliavome ir vis dar keliaujame tikslo link, kad Jonas pradėtų kalbėti. Girdėjau daug įvairių nuomonių apie savo vaiko nekalbėjimą ir jo priežastis, ne su visomis norėjau sutikti, ieškojau geriausių ir tinkamiausių sprendimo būdų mums. Ieškojau informacijos ir specialistų, kas mums gali padėti. Šis žingsnis vienas iš sunkesnių, kartais, atrodo, atsimuši į sieną. Noriu pasidalyti patirtimi su šeimomis, kurioms taip pat reikia informacijos apie vaikų raidą.
Meilė vaikams mane įkvėpė suburti komandą, kuri gali padėti vaikams ir tėvams. Išgirsti Jono pasakyti žodžiai tik dar labiau skatina toliau dirbti, domėtis ir būtinai dalytis, kad kuo daugiau mūsų būtų laimingesnių. Mano kelionė iki šios bendruomenės nebuvo trumpa. Ji prasidėjo sprendimų ir galimybių paieškomis, kai pirmasis sūnus, būdamas dvejų metų, beveik nekalbėjo, tarė labai mažai garsų. Konsultuodamasi su ergoterapijos specialistais, logopedais, vaikų raidos specialistais, supratau, kad noriu padėti šeimoms, kad joms nereikėtų eiti tokio kelio, noriu, kad mieste būtų vedami tokie užsiėmimai, kuriuos turi Family Lab Academy, kuriuose ir atradau atsakymus bei pažintis, kaip galiu padėti ne tik savo sūnui, bet ir kitoms šeimoms.

– Ar ši istorija lėmė, jog Family Lab Academy frašizė atiduota ir į Mažeikius?
– Jovita Starkutė: Kai susipažinau su Agne, mane įkvėpė jos asmeninė istorija, ji buvo labai artima manajai, ypač paieškos ir tikėjimas savo motinystės instinktais. Jau klausant suvokiau, jog ši moteris, mama, švietimo praktikė gali padėti ir kitoms šeimoms šiame krašte augti ir tobulėti.
Family Lab Academy, visuminio ugdymosi šeimai akademija, ir gimė mano motinystės laikotarpiu, kai suvokiau, kad informacijos ankstyvajame amžiuje yra labai daug, teorijų ir praktikų dar daugiau, todėl be galo sunku atsirinkti. Turėdama reikalingų žinių ir patirties supratau, kad noriu burti profesionalių pedagogų, švietimo praktikų ir ankstyvojo ugdymo specialistų bendruomenę skirtinguose miestuose, kad kurtume ir dalytumėmės pedagoginėmis ankstyvojo ugdymo žiniomis, patirtimis su kitomis šeimomis bei įkvėptume kokybiškai leisti laiką su savo vaikais.

– Kaip vystosi verslas? Kokioje stadijoje esate? Su kokiais sunkumais susiduriate?
– Agnė Kubilienė: Šiuo metu ruošiame patalpas naujiems mūsų visų namams, tokie rūpesčiai – vienas malonumas. Šiame žingsnyje prašau prisidėti ir jau esamų komandos narių, man svarbi jų nuomonė, norai. Turime turėti vietą, kurios nenorėsime palikti, teigiamos emocijos atneša gerų rezultatų. Ruošiame įvairiausias priemones, kad mūsų mažieji tyrinėtojai turėtų, kur pasmalsauti, susipažinti su pasauliu.
Komandoje dar trūksta specialistų, mokytojų. Čia vienas iš didesnių išbandymų, turime daug kvalifikuotų kraštiečių, išvykusių į kitus miestus. Tačiau tikiu, kad kažkur slepiasi ambicingi, kūrybingi mokytojai, kurie taip pat ieško naujų išmėginimų ir nori prisidėti prie didelės Family Lab Academy šeimos.

– Ar gerais tėvais tampame, ar reikia mokytis jais būti?
– Jovita Starkutė: Būti tėvais tikrai reikia mokytis. Tačiau tai labai priklauso nuo mūsų pačių vaikystės patyrimų, nuostatų ir pasirinktų gyvenimo vertybių. Tačiau būti geriausiais tėvais tik savo vaikams be lyginimosi, konkurencijos ir kito pašalinio triukšmo tikrai reikia mokytis. Manau, jog nei vienas negimstame būdami tėvais, to mokomės augdami, būdami bendruomenėse, dalydamiesi. Todėl įkvėpti tėvus, motyvuoti kokybiško ir turiningo laiko kūrimui, vaikų ugdymui ankstyvajame amžiuje – mūsų misija, kuri turi būti tęsiama ir Mažeikiuose.
Agnė Kubilienė: Galiu tik paantrinti Jovitai, gerais tėvais būti mokomės. Tai lyg studijuoti universitete, tik dažnu atveju studijos trunka tam tikrą laikotarpį, o būti gerais tėvais mokysimės visą gyvenimą, situacijos, potyriai mus vis išmoko naujų dalykų, keičiasi gyvenimo ritmas, kuris taip pat priverčia mus elgtis kitaip. O visiems kartu pasiekti rezultatų tikrai daug paprasčiau.

O visus norinčius susipažinti su kovo mėnesį atidaroma akademija bei atvirų durų dienų užsiėmimais kviečiame apsilankyti www.familyacademy.lt/mazeikiai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto