Atlygis – nesumeluotas vaikų nuoširdumas

Plati džiaugsmo šypsena nušviečia mūsų veidus,
kai išsiilgę sutinkame savo geriausią draugą.
Tada akimirksniu krentam jam į glėbį ir draugiškai pakštelim į lūpas. Turbūt daugelis esame patyrę
tą nuostabų draugystės bendrumo jausmą.
Kai ir be žodžių aišku – tu pripažintas,
tu tikras draugas.

Pirmą kartą apie šį tyrą jausmą susimąsčiau šią vasarą, jau antrus metus savanoriaudama Mažeikių rajono nevyriausybinės organizacijos „Gerumo galia“ stovykloje Šventojoje. Man ir mano bičiulėms skautėms: Santai, Astai ir Agnei, teko bendrauti su Dauno sindromu sergančiais ir protinę negalią turinčiais vaikais.
Jie labiau nei kas kitas padėjo suprasti, kas yra tikra draugystė. Kai po metų, vos mane išvydusi, Dauno sindromu serganti Laura apsivijo rankomis mano liemenį ir drąsiai mane pabučiavo – supratau, kad šie vaikai savo meilę dovanoja visiškai besąlygiškai, skirtingai nei sveiki žmonės. Mat mes paprastai nelinkę per daug vertinti tų, kurie nebijo parodyti, kad besąlygiškai mus myli ir nors sunku tai pripažinti, bet dažnai bėgam nuo jų ir netgi kartais tokius žmones laikome kvailiais.
Būtent dėl šios priežasties visiškai pritariu organizacijos lyderės ir stovyklos organizatorės Gražinos Veršinskienės mintims, kad tokie vaikai ateina tik į pačias geriausias šeimas ir šią negalią turintys vaikai ne kokia našta už praeities nuodėmes, o Dievo dovana – suteikta proga matyti pasaulį kitaip.
„Mūsų vaikai – tai nuostabūs žmonės, kurių širdelėse negyvena pyktis, kurių prisirišimas ir meilumas mažina bet kokius rūpesčius. Net ir esant tokiai ekonominei situacijai šalyje, mums, šeimoms auginančioms tokius vaikus, pavyksta negalvoti apie sunkesnį rytojų, nes juk šalia mūsų gerieji angeliukai, kurie visur ir visada mus saugo. Džiaugiuosi mūsų organizacijos nuostabiomis šeimomis ir linkiu, kad jos niekada nepalūžtų“, – kalbėjo pirmininkė.
Ir išties, visi mano kalbinti tėveliai, nepaisant to, jog kartais neranda laiko sau, matyti – jaučiasi laimingi, ypač kad yra tokia vieta kaip „Gerumo galios“ organizacija, kurioje visi jaučiasi kaip didelėje šeimoje.
„Labai džiaugiamės, kad kasmet į mūsų ratą įsitraukia vis daugiau šeimų, ypač tėveliai, kurių vaikučiai dar visai maži. Nes būtent čia jie gali pamatyti įvairaus amžiaus šia liga sergančių vaikų ir įsitikinti, kokie jie visi skirtingi, – savo mintimis dalijosi Mindaugo mama Sida. – O labiausiai susiburti padeda kasmetės vasaros stovyklos, į kurias dabar noriai traukia ir tėčiai, nors anksčiau jiems buvo per sunku išbūti čia penkias dienas. Taigi stovykloje užsimezgusios draugystės tarp vyrų ir moterų netgi sutvirtino mūsų šeimas“.
Vienų metų Nikitos mama Natalija, kuri stovykloje šiemet dalyvavo pirmą kartą, džiaugėsi: „Čia, būdami šalia vienas kito, mes galime pasidalyti savo patirtimi, išgyvenimais ir problemomis, kurios nėra svetimos nė vienam iš mūsų. Tai netgi vienintelė vieta, kur žinai, kad tikrai būsi suprastas, nes nė vienas, kuris neaugina tokio vaiko, negalėtų iki galo suprasti mūsų skausmų ir džiaugsmų“.
Ypač tėveliai liko patenkinti mūsų – savanorių – organizuojamais užsiėmimais, kai jie pagaliau galėjo skirti laiko sau.
„Buvau maloniai nustebinta, kai sužinojau, kad bus užsiėmimai vaikams. Nors manasis Nikita dar per mažas pats žaisti, tačiau žaidimai labai patiko mano vyresnėliams“, – gerų žodžių negailėjo naujokė Natalija.
Taip pat tėveliai labai džiaugėsi suteiktomis progomis: pasilepinti saulės spinduliuose, maitintis vietinėje valgykloje – tai buvo dar viena galimybė pailsėti atsitraukiant „nuo puodų“.
Pirmininkė Gražina pridūrė, kad tokios šventės šiemet nebūtų pavykę organizuoti, jei ne rėmėjai – viešoji įstaiga „OSFL PROJEKTAI“ bei Mažeikių rajono savivaldybė, kuriems buvo teiktos paraiškos vaikų vasaros poilsio stovykloms.
Na, o mūsų, keturių savanorių skaučių, komanda atpildo gavome su kaupu – daug apkabinimų, bučinių, nesuvaidinto nuoširdumo. O svarbiausia – radome mažųjų draugų. Tikrų tikriausių. Kurių, patikėkit, – tikrai neįmanoma užmiršti.
Živilė Diminskytė
Nuotr. iš asmeninio albumo: Užsiėmimai – draugiškame ratelyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto