Atnaujinta kraujo krešėjimą stabdančių vaistų kompensavimo tvarka

Nuotr. iš Shutterstock nuotr. tiklalapio

Dar daugiau didelės rizikos pacientų, apdraustų privalomuoju sveikatos draudimu, galės įsigyti kompensuojamųjų kraujo krešėjimą stabdančių vaistų (antikoaguliantų). Tai pasiekta Sveikatos apsaugos ministerijai patikslinus šių vaistų kompensavimo tvarką. Numatoma, kad išlaidos antikoaguliantams sumažės beveik 9 tūkst. žmonių, kurie dabar šiuos vaistus įsigyja savo lėšomis.

Keturių pavadinimų

Antikoaguliantų vartojimas mažina riziką patirti insultą, tromboemboliją ir susirgti kitomis širdies bei kraujagyslių ligomis, kurios yra dažniausia mirties priežastis Lietuvoje.

Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti sąraše (A sąraše) yra įrašyti keturi kompensuojamieji antikoaguliantai: „Apixabanum“, „Dabigatranum“, „Rivaroxabanum“ ir „Edoxabanum“. Nuo liepos 5 d. keičiasi šių vaistų kompensavimo sąlygos pacientams, sergantiems prieširdžių virpėjimu, plaučių embolija ir giliųjų venų tromboze.

Kompensuojamųjų antikoaguliantų skyrimo sąlygų pakeitimai buvo suderinti su gydytojais specialistais ir Lietuvos kardiologų draugija. Draugijos vertinimu, patikslinus skyrimo sąlygas, kompensuojamuosius antikoaguliantus galės gauti bent pusė visų didelės rizikos pacientų.

Daugiau kaip 6 mln. eurų

Nuo liepos 5 d. pacientams, sergantiems prieširdžių virpėjimu ar plazdėjimu, šie Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis kompensuojami vaistai galės būti skiriami esant 2 (vyrams) ar 3 (moterims) ir daugiau insulto rizikos balams pagal klinikinio prognozavimo taisykles.

Pacientams, sergantiems plaučių embolija ir giliųjų venų tromboze, šie vaistai galės būti skiriami be papildomų prieš tai vartotų vaistų apribojimų (iki šiol galiojo tvarka, kad antikoaguliantai nurodytoms diagnozėms gydyti galėjo būti skiriami, kai gydymas varfarinu buvo kontraindikuotinas arba nepavykus parinkti tinkamos dozės). Tačiau vaistai šioms indikacijoms gydyti galės būti skiriami ne ilgesniam kaip 6 mėn. laikotarpiui.

Šiems pakeitimams, kurių buvo laukiama nuo 2018 m. pabaigos, po įvykusių derybų su vaistų gamintojais bus skirta apie 6,3 mln. eurų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo per metus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto