Atostogos – sunkmetis lopšeliuose-darželiuose

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mažeikių rajono savivaldybės administracija išplatino pranešimą, kuriame pateikiama informacija apie tai, kaip vasaros metu dirbs ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Kadangi per vasarą dirba dauguma vaikų darželių, bus jungiamos darželinukų grupės, nes kitaip auklėtojos lieka be vasaros atostogų.
Tuo nepatenkinti šias įstaigas lankančių vaikų tėvai, nes kai kuriuose lopšeliuose-darželiuose planuojama jungtinėse grupėse turėti net po 30 vaikų, nors tai ir prieštarauja higienos normoms.

Pagal skelbtą informaciją, birželį dirbs visi miesto ir rajono lopšeliai-darželiai, liepos mėnesį nedirbs lopšeliai-darželiai „Eglutė“, „Saulutė“ ir Viekšnių „Liepaitė“. O rugpjūtį Mažeikių rajone dirbs tik budintis darželis „Berželis“.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus įsitikinęs, kad lopšeliai-darželiai, dirbantys pagal tokį grafiką, turėtų sutalpinti visus vaikus, norinčius vasarą lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas.
Jis pripažino, kad, jungiant darželinukų grupes, privaloma laikytis įstatymų ir higienos normų. Pagal jas, jungtinėse grupėse darželinukų negali būti daugiau kaip 20, o lopšelinio amžiaus grupėse vaikų turėtų būti dar mažiau.

Visas rašinys – „Santarvėje“.

7 Atsakymai į “Atostogos – sunkmetis lopšeliuose-darželiuose”

 1. Saugokit vaikus parašė:

  Maźiau lai užsiima su renginiais kasdieniniais, lai vaikus ruošia į mokyklą, nes ateina į pirmas klases nieko nemokėdami, ir atsakingai prižiūri, nes bėga iš darželių.

 2. Vaje parašė:

  Prisidirbt sugeba,o prižiūrėti nebeiseina kas per motkes

 3. Nuomonė parašė:

  Miela mamyte ir kiti tėveliai,vartai darželyje ,,Bitutė“ seniai uždaryti ir neklaidinkite skaitytojų. Kai darželio administracija priėmė sprendimą pastatyti ženklą ,draudžiantį įvažiuoti į kiemą,kas tada labiausiai priešinosi ir iki šiol nerimsta ? Patys tėveliai. Ženklas buvo statomas dėl VAIKŲ SAUGUMO. Tėveliai apie tai nemąstydami vis tik pažeidinėjo taisykles ,vis tiek brovėsi į kiemą ir tų pačių vartų nematėme uždarant.
  O dėl vasaros darbo ,gal tikrai jau metas grįžti prie senosios tvarkos ir liepos-rugpjūčio mėnesiais darželiams nedirbti ?. Nes bet kuriuo atveju vis tiek tėveliams neįtiksi. Labai norėtųsi,kad šie labiau pagalvotų ir apie vaikų psichinę sveikatą.Ypač tie ,kurie nedirba…

 4. Tėvai ilsisi be vaikų parašė:

  Yra tėvų kurie tikrai neturi kur padėti vaikų, nes neturi senelių. Bet yra tokių kurie pasako tiesiai šviesiai, kad atostogos jiems bus be vaikų. Vaikai į darželį, o supermamytėms atostogos. Žinokit gėda už tokius tėvus. Vaikams būtinos atostogos. O kas žiūri į auklėtojas. Gerai, kad nepadarė dar prailgintų grupių, o taip tai sėdėtų auklėtojos su tais vaikais, kurių mamytės “tipo“ dirba.

 5. Nieko tokio parašė:

  teisingai sako kažkas yra močiutės ir seneliai, yra draugai, kaimynai, tėvai gali pasikeisdami atostogauti, o jei tai problema – samdykit keletą mėnesių auklę…

 6. Mamai parašė:

  bėkit bėkit, norinčių į vietą yra… O dėl atostogaujančių auklėtojų… Nejuokinkit, tėveliai ir mamytės labai išlepo – norėtų, kad namuose vaikų nebūtų visą vasarą… Leiskit vaikams pailsėti nuo darželių. O jei to nenorit – teks pakentėti:pagalvokit, mėnesį ar du vaikas pabus kitame darželyje, su įvairaus amžiaus vaikais… Baisiai jau išlepot – būtų mano valia, kokiems dviem mėnesiams uždaryčiau visus darželius – tegu mažyliai atostogauja kartu su auklėtojomis. O gal norėtumėt, kad vaikai ir naktimis darželiuose būtų? Kaip gerai – nėra namuose vaikų, nėra problemų…

 7. Mama parašė:

  Tai neparašysit kaip net ir po įspėjimų darželyje „Bitutė“ yra nerakinami vartai ir slapta užglaistomas kiekvienas atvejis kai iš darželio pabėga vaikai? Visai nesenai vėl pabėgo vaikutis, 5 ar 6 metukų. O jei būtų automobilis partrenkęs? Pedofilas pagrobęs? Juk auklėtojos negali visų vaikučių sužiūrėti, o varteliai visą parą atviri kaip kokiam tvarte. Mes tėveliai tik per šnabždesius sužinojom, kad tai vyksta… o darželio vadovybė tokius atvejus glaisto. Tai kaip mums ramiai būti darbe, kai žinom kad mūsų vaikučiai bet kuriuo momentu gali atsidurti pavojuje? Jaučiu bėgsim į Buratiną. Ten bent žmoniškos sąlygos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto