Atšvaitas – ne rekomenduojama, o privaloma priemonė

Nuotrauka iš Mažeikių policijos komisariato archyvo

Ruduo – vienas iš pavojingiausių laikotarpių eismo dalyviams. Pasikeitus eismo sąlygoms, kai lauke anksčiau temsta, dėl lietaus ir rūko keliuose yra blogas matomumas, pagausėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji ir dviratininkai.
Nors sutemus eismo intensyvumas sumažėja, tačiau atsiranda kitas pavojus pėsčiajam – likti nepastebėtam kelyje.

Dalijo atšvaitus

Mažeikių policijos bendruomenės pareigūnės lapkričio mėnesį vykdė prevencines priemones, skirtas pėsčiųjų bei dviratininkų saugumui didinti. Mieste bei rajono miesteliuose sutiktiems pėstiesiems ir dviratininkams buvo dalijami atšvaitai ir liemenės su šviesą atspindinčiais elementais.
Pareigūnės pėstiesiems ir dviratininkams priminė: keliaujant tamsoje labai svarbu laikytis Kelių eismo taisyklių reikalavimų ir pasirūpinti tuo, kad jie būtų gerai matomi kitiems eismo dalyviams. Statistika rodo, kad tamsiu paros metu nutinka daug tragiškų įvykių. Neapšviestu keliu be atšvaito einantis pėsčiasis ar juo važiuojantis dviratininkas rizikuoja savo gyvybe net 8 kartus labiau nei keliaujantis su atšvaitais.

Naudojami ne bet kaip

Akcijos metu buvo primenama, kaip tinkamai naudoti atšvaitus. Pateikiame šias rekomendacijas:
• atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad būtų matomas iš visų pusių;
• pakabinamą atšvaitą, pervertą virvele, segtuku reikia prisegti prie drabužių (pvz., kišenės) dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje;
• atšvaitą juostelę lengvai uždėti ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje;
• turint tik vieną atšvaitą, jį pritvirtinkite (prisisekite) prie drabužių dešinėje pusėje;
• liemenė turi būti ne tik ryškios spalvos (oranžinės, geltonos ar kt.), tačiau ties juosmeniu ant jos turi būti du ar daugiau horizontalių šviesą atspindinčių elementų.

Keliauti be atšvaitų negalima

Mažeikių policijos bendruomenės pareigūnės mažeikiškiams priminė, kad Kelių eismo taisyklės (KET) ne rekomenduoja, bet reikalauja laikytis nustatytų normų ‒ tamsiuoju paros metu pėstieji privalo tinkamai (kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje) segėti atšvaitus, dėvėti ryškiaspalves liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Todėl tėvai ar juos atstojantys asmenys turėtų pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, savo vyresnio amžiaus artimaisiais.
Dviratininkus ir elektrinių paspirtukų vairuotojus bendruomenės pareigūnės informavo apie KET 56 punktą, kad dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas arba raudonos šviesos žibintas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai, pritvirtinti prie ratų stipinų.
Dviratininkas, važiuodamas važiuojamąja kelio dalimi, privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, saugos priemonių reikia dar daugiau: dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.
Policijos pareigūnai akcentuoja, kad atšvaitas gali išsaugoti gyvybę kelyje. Tai viena iš efektyviausių eismo saugumo priemonių. Jei pėsčiasis ar dviratininkas jas naudoja, neapšviestuose kelio ruožuose automobilio vairuotojas gali jau iš tolo pamatyti kelio pakraščiu einantį ar dviračiu važiuojanti žmogų ir tokiu būdu išvengti skaudžios nelaimės.
„Būkime saugūs, saugokime save ir kitus bei nepamirškime atšvaito!“ – ragino akcijoje dalyvavusios ir saugos priemones dalijusios mažeikiškės pareigūnės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Skip to content