Atšvaitas tampa būtinybe

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Lietuvos automobilių kelių direkcija spalio trečią ketvirtadienį yra paskelbusi Atšvaitų diena. Ši diena pažymima jau trečius metus.

Kelyje tyko pavojai

Prasidėjus tamsiajam metų laikui, policijos pareigūnai įspėja pėsčiuosius apie galimus pavojus, kai žmogus esant blogam matomumui ar neapšviestame kelyje eina be atšvaito. Statistika rodo, kad dar ne visi suvokia šią grėsmę – šiemet šalies keliuose jau žuvo 19 pėsčiųjų, iš jų 10 – ėjusių tamsiuoju paros metu. Mažeikių rajone tokių tragiškų įvykių išvengta.
Pareigūnai primena: tamsoje, esant blogam matomumui, neapšviestu keliu einančius žmones vairuotojai dažniausiai pastebi tik transporto priemonei visai prie jų priartėjus. Dėl to pėsčiasis gali būti ne tik užkliudytas, sužeistas, jis gali patirti ir mirtiną traumą. Su atšvaitu ar šviesą atspindinčiu elementu pėsčiasis pastebimas maždaug iš tris kartus didesnio atstumo, vadinasi, vairuotojas gali iš anksto spėti sureaguoti ir išvengti susidūrimo. Dar pavojingesnė situacija, kai transporto priemonės kelyje prasilenkia: vairuotojai, trumpam apakinti žibintų šviesų, gali nepastebėti priekyje esančių kliūčių, taip pat einančių pėsčiųjų ar važiuojančiųjų dviračiu ir juos kliudyti.

Nubaustųjų daugėja

Skirtingos formos atšvaitus reikia dėvėti skirtingai – atšvaitą prie drabužių reikia pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas kitiems eismo dalyviams. Pakabinamą atšvaitą reikia prisegti prie drabužių dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje; atšvaitą juostelę reikia uždėti ant drabužių rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar kojos blauzdos srityje (jeigu tokį atšvaitą turime tik vieną – dešinėje pusėje).
Už Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems, dviračių vairuotojams ir vadeliotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymą gresia bauda nuo 20 iki 40 eurų.
Tai, kad Mažeikių rajone pėstieji nėra itin drausmingi, liudija statistika: per devynis šių metų mėnesius policijos pareigūnai užregistravo 421 pėsčiųjų daromą pažeidimą (pernai per tą patį laikotarpį – 79).

One Reply to “Atšvaitas tampa būtinybe”

  1. Rada parašė:

    iki siol neturiu atšvaito,nors labai noriu…Nezinau,kur jų ieškot

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Rekomenduojami video