100-mečio šventės „Proto obuolys“ lauks Laižuvoje

Nuotrauka iš Viešosios bibliotekos archyvo

Auksodės bendruomenė jau trečią kartą surengė protų mūšį „100 gyvenimo mįslių“. Pasivaržyti, kas žino daugiau, buvo pakviestos keturių kaimų: Auksodės, Purvėnų, Urvikių ir Laižuvos –  bendruomenių komandas.
Dalyviai žinias galėjo pasitikrinti dešimtyje turų. Dalyviai išbandė save įvairiose srityse, jie mikliai galvojo, greitai sprendė, uoliai ieškojo ir kūrė.
Kova buvo apylygė beveik visą vakarą, tačiau po paskutinio turo dvi komandos turėjo po lygiai taškų. Tada komisija pasiūlė pralaiminčioms komandoms pateikti klausimą pirmaujančioms –  Purvėnų ir Laižuvos komandoms.
Kaip „Santarvei“ pasakojo kultūrinių renginių organizatorė Aušra Šeškienė ir Auksodės filialo vyresnioji bibliotekininkė Ramona Puidokaitė, urvikiškiai buvo labai protingi ir sugalvojo istoriškai suktą klausimą, į kurį nė viena komanda neatsakė. O šeimininkų komanda paklausė, kiek Auksodės gyvenvietėje yra gatvių.
Tai buvo lemiamas klausimas, nulėmęs susitikimo baigtį. Protų mūšį 2017 laimėjo Laižuvos komanda, nes jie kaimo gatves skaičiavo pasidarydami brėžinį.
Simbolinis „Proto obuolys“ –  pereinamasis šių mūšių prizas –  iš Purvėnų iškeliavo į Laižuvą.
Visų dalyvių pasirodymus stebėjo ir atsakymus vertino komisija: Viešosios bibliotekos direktorė Alina Bernotienė, Mažeikių apylinkės seniūnas Mantas Badaukis ir Laižuvos seniūnas Algimantas Auškalnis.
Organizatorių teigimu, vakaras prabėgo akimirksniu, o dalyviai nekantriai laukia kitų metų, kai tradicinis protų mūšis bus ypatingas. Minint Lietuvos šimtmetį, visi klausimai bus apie mūsų valstybę ir jos 100 metų istoriją.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto