Auksūdiškių šventė buvo skirta kaimynams ir… bulvei

Auksūdiškiai rinkosi į tradicinę šventę, kuri kasmet organizuojama pasibaigus rudens darbams. Tik šiemet jos akcentai buvo kiti – skirti kaimynams laižuviškiams ir… bulvei.

Buvusio pirmininko sumanymas
Šventę organizavo kultūros namai kartu su bendruomene. Šiemet ji prasidėjo kiek neįprastai.
„Kaip prieš 60–70 metų. Kaip viena didelė šeima prie balanos. Visai smagu buvo“, – apie laikinus poros valandų nepatogumus dingus elektrai teigė bendruomenės pirmininkė Ingrida Braziulienė.
Anot jos, tokia situacija nieko neišgąsdino, atvirkščiai, suteikė savotišką atspalvį.
Renginyje auksūdiškiai išvydo ir daugiau netikėtumų, tačiau jau organizatorių planuotų. Jeigu anksčiau buvo įprasta matyti rudens gėrybių parodą, tai šiemet pagrindinis akcentas buvo bulvė.
„Praėjusiais metais buvo labai didelis bulvių derlius. Tuometinis bendruomenės pirmininkas Antanas Tenys (dabartinis meras – B. R.) pasiūlė kitais metais organizuoti rinkimus „Bulvė 2011“.
Šiemet labai prastas bulvių derlius, todėl tokių rinkimų atsisakėme. Tačiau duotam pažadui nutarėme nenusižengti ir renginį orientavome į bulvę“, – teigė I. Braziulienė.
Auksūdyje yra penkios gatvelės, tad kiekviena turėjo užduotį pateikti patiekalą iš bulvių. Renginio dalyviai ragavo ne tik tradicinių patiekalų: cepelinų, plokštainio, bet ir bulvių pyrago, be to, galėjo pasidžiaugti savotiška kūryba – iš bulvių buvo sukurtas paršelis, rožės.

Po darbų – su kaimynais
Į šventę pakviesti laižuviškiai atsivežė ant laužo folijoje keptų bulvių. Netgi šventės pavadinimas skambėjo „Po darbų su kaimynais…“
„Esame kaimynai, iš tos pačios seniūnijos. Nebūdavo tokio sujungimo. Jie savo šventes rengdavo, mes – savo. Na, atstovai nuvažiuodavome. Sumąstėme, kad reikėtų labiau susiburti“, – apie dar vieną šventės naujovišką akcentą pasakojo bendruomenės pirmininkė.
Renginyje pasikeisdami grojo ir dainavo Auksūdžio kapela ir Laižuvos „Senjorai“.
Tarp kaimynų vyko įvairios varžytuvės, susijusios su bulve. Komandos bulves sodino, skuto, baltą mišrainę ruošė, netgi himną bulvei kūrė.
„Nugalėtojų neišskyrėme. Nugalėjo draugystė“, – šventę apibendrino pašnekovė.
„Santarvės“ inf.
Laimos Mikalauskienės nuotraukoje: Laižuvos bendruomenės pirmininkas Antanas Taučius ir I. Braziulienė su komandomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto