Autizmas – šio amžiaus liga?

Raidos specialistai pastebi, kad daugėja vaikų nesugebančių ir nenorinčių bendrauti. Tai gali būti ir autizmo požymis. Nuotr. iš calis.lv

Kasmet balandį minima Pasaulinė autizmo diena. Specialistai pastebi, kad šio sveikatos sutrikimo atvejų pasitaiko vis dažniau.
Autizmas diagnozuojamas jau ankstyvame amžiuje – nuo kūdikystės iki trejų metų. Tad paprastai pirmaisiais autizmu sergančių vaikų pagalbininkais tampa specialistai, juos ugdantys vaikų darželiuose, vėliau jų pareigas perima bendrojo ugdymo įstaigos arba specialiosios mokyklos.

Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė, kad vaikų, sergančiu autizmu ar bent jau turinčių šios ligos požymių, rajone daugėja. Jų yra beveik kiekvienoje mokykloje. Bendrojo ugdymo įstaigose tokie vaikai mokosi pagal specialiąsias programas, o jų ugdymo procesas prasideda dar lopšeliuose-darželiuose.
„Autistai yra ugdomi nuo pat mažens. Neretai jiems tam tikrose srityse pasireiškia išskirtiniai gabumai. Yra gebančiųjų ankstyvoje vaikystėje pradėti ir skaityti, ir rašyti. Todėl nemaža dalis jų integruojasi į visuomenę“, – kalbėjo A. Stonkus.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto