Automobilių dažai ir dažymas: ką reikėtų apie tai žinoti?

Pirmas dalykas į ką atkreipiamas dėmesys, tai jūsų automobilio vaizdas. Įbrėžimai, netolygi spalva, ne tik gadina automobilio savininko nuotaiką, bet ir sumažina automobilio vertę. Net mažas automobilio įbrėžimas gali virsti didele problema.

Kas priverčia dažyti automobilį?

Atnaujinti ar keisti automobilio spalvą, žmonės ryžtasi dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai automobiliai perdažomi po avarijų, kurių metu apgadinamos atskiros automobilio dalys. Tokiu atveju meistrams tenka derinti automobilio dažus su senąją automobilio spalva bei tvarkyti ir perdažyti apgadintas dalis.
Yra ir kita žmonių grupė, kurie nusprendžia keisti automobilio spalvą vien dėl estetinių paskatų. Kartais tai būna naujų ar apynaujų automobilių savininkai, kurių netenkina automobilio spalva, o kartais pasitaiko ir automobilių entuziastai, kurie senus automobilius ryžtasi prikelti naujam gyvenimui.

Kaip vyksta automobilio atnaujinimas?

Paprastas vairuotojas įbrėžimus skirsto į didelius ir mažus, tačiau specialistų pasaulyje kvalifikacija kiek kitokia.
Automobilių įbrėžimai skirstomi į šiuos tipus – sukūriniai, smulkūs, holograminiai ir gilesni paraižymai. Visi šie įbrėžimo tipai turi atitinkamą gydymą. Pavyzdžiui, jeigu įbrėžimas gilesnis, tai galimas automobilio dažų įtepimas. Tai galima padaryti, jeigu įbrėžimas smulkus. Jei įbrėžimas didesnis, tokiu atveju įtepami dažai, džiovinama, atliekamas šveitimas, tepamas lakas, vėl džiovinama ir šveičiama. Kitas žingsnis – poliravimas. Jeigu spalva be blizgučio, tai praktiškai nieko nesimatys. Jei dažai bus su blizgučiu, tai dažo sugulimas, kiek skirsis.

Automobilio dažymas – labai svarbu

Jeigu nuspręsite nieko nedaryti ir tiesiog palikti įbrėžimą, tai gali jums vėliau atsieiti brangiai. Automobilių įlenkimai ir įbrėžimai baigiasi korozija, o jai išplitus, automobilio dažymas kainuotų dar daugiau.
Jeigu yra gilesni pažeidimai, pavyzdžiui, iki grunto, tai pagal gamyklinį automobilio dažų kodą galima parinkti dažus ir įdaužtas vietas užtaškuoti, o jeigu reikia ir nupoliruoti. Pats geriausias tam būdas – pagal spalvos kodą parinkti dažai ir ant viršaus uždedamas lakas. Tokiu būdu atkartojamas gamyklinis sluoksnis.
Smulkesnius dažų pažeidimus galima bandyti tvarkyti naudojant taškavimo būdą. Akmenukų įdaužas reikėtų tvarkyti ne tik dėl estetinio vaizdo, bet ir dėl to, kad tai gali tapti korozijos židiniu.

Tinkamai atlikus darbus – skirtumas nebus matomas

Kaip geriau elgtis? Dažyti automobilį ar nedažyti? Juk neretai, perdažius vieną automobilio detalę, gali skirtis atspalvis. Tačiau šito bijoti nereikėtų. Specialistai ramina, kad tinkamai atlikus darbus, parinkus tinkamus automobilio dažus, skirtumas nebus matomas.
Dažų spalva yra parenkama naudojant profesionalią įrangą – kompiuterį, kuris pagal kodą parenka tokią spalvą, kuri tinkama konkrečiam automobiliui.
Specialistai pabrėžia, kad tokių priemonių, kurios be vargo pašalintų didelius dažų pažeidimus nėra. Dažniausiai jeigu įbrėžimas yra gilesnis, detalė yra dažoma. Jeigu įbrėžimas nėra didelis – jis poliruojamas.
Reikėtų nepamiršti, kad automobilio dažų kokybė turės įtakos galutiniam sutvarkytam vaizdui. Todėl norint, kad jūsų automobilis ne tik atrodytų estetiškai, bet ir tarnautų ilgai, reikėtų dažus rinktis atsakingai ir apgalvojant. Visada galite pasitarti su specialistais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto