Automobilių gausa kiemuose kaitina mažeikiškių aistras

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mašinų savininkai skundžiasi, jog yra baudžiami už tai, kad kieme, ant žaliosios vejos, pastatė automobilį. Viešosios tvarkos specialistai teigia atsižvelgiantys į įstatymų bei „kitos pusės“ – žaliosios vejos ir želdynų mylėtojų – reikalavimus.

Teks mokėti baudą

Į redakciją kreipėsi Pavasario gatvės 47-ojo namo gyventojas, kuris teigė, jog keturiolikos eurų bauda buvo nubaustas už tai, kad laikė savo automobilį ant suvažinėto žvyro už betoninio bortelio, neva, ant vejos.
„Buvo nubaustas ir kaimynas, tuo tarpu pas mus mašinas pastatyti yra sunku. Juk visa tai darome ne iš blogos valios, o vien dėl to, kad spaudžiamės su automobiliais kaip silkės bačkoje.
Savivaldybės specialistai, skyrę baudą, neįsiklausė į argumentus, kokia situacija dėl mašinų laikymo susidarė dėl greta mūsų esančio 45-ojo namo prasidėjusios renovacijos. Be to, juk mes nekalti, kad anksčiau kiemai buvo planuoti ne tokiems transporto kiekiams, kai žmonės vienam name turėjo tik keturias ar penkias mašinas“, – skundėsi mažeikiškis.
Savivaldybės viešosios tvarkos skyriaus vyriausiasis specialistas Irmantas Ostrauskas „Santarvei“ teigė, kad yra atsižvelgiama į tai, kokiomis aplinkybėmis automobilis yra pastatytas.
„Jeigu jis statomas ant buvusios žaliosios vejos, kuri dabar išvažinėta ar ant jos papilta žvyro ir nėra betoninio bortelio, kuris ją skiria nuo pravažiavimo, tikrai nebaudžiame: žmogus gali ir nežinoti, kad šioje vietoje buvo žalia veja… Minėtu atveju taip nebuvo – automobilio savininkas visiškai iš kito namo, renovacija gal ir užima tris ar keturias stovėjimo vietas, bet tai esmės nekeičia. Apie neteisėtą automobilių statymą ne kartą buvo įspėjama“, – sakė vyriausiasis specialistas.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

14 Atsakymų į “Automobilių gausa kiemuose kaitina mažeikiškių aistras”

 1. kas parašė:

  pasakys ką reikia daryti,kai žmogelis seną nebevažiuojamą jau beveik metai laiko prie Ventos 35 namo o dabar nusipirko ,beveik tokią pat mašiną ir stato vėl kieme,nors gyvena trečioje laiptinėje,o aikštelė yra 8 vietų ir yra gyventojai patys įsirengę prie 1 ir 2 laiptinės

 2. V.J, parašė:

  Perskaičius savivaldybės pareigūnų atsakymus, tiek vyr. specialisto , o jų tokių pilnas buvęs sovietinis karinis komisariatas , tiek rimtesnio pareigūno, Savivaldybės saugaus eismo komisijos pirmininko, matosi , kad jų mąstymas gūdžiame sovietmetyje užstrigęs.Jiems nesvarbu , kad prie Pavasario 45 namo vyko renovacija , kad plotu mašinoms teko dalinis.Dar didesnis A.Žulpos nusišnekėjimas , kad Pavasario 47 namo gyventojai prašė leidimo laikyti automobilius ant šaligatvio.Abiejų namų gyventojai prašė galimybės pasididinti aikšteles, patiems savo darbu.Tai buvo prieš 3-4 metus.Beje, kodėl dabar A. Žulpa nesprendžia to klausimo , negi lauks, kad ,neduok dieve , kas nors spustyje sužalos vaiką. Baisu ir pagalvoti.

 3. agirdi parašė:

  tu E.V. paskaityk kas rasoma komentaruose. Jus aikstele turit 15 m, o zmones pries 4 metus jau negalejo isirengti, nes pasikeite tvarka. Galiu papasakot kaip mums buvo. Mes irgi norejom aikstele pasidaryti, tai elektros tinklai neleido: atseit elektros stulpas viduryje aiksteles stoves, dar kas nors “nuskins”. o kitas namas tai pasidare aikstele nors ju situacija tokia pati. ir nieko, stovi stulpas vidury aiksteles jau kokius 8, gal daugiau metu, o mums matai negalejo. nebuvo pazinciu, tai ir neleido. tai va.

 4. E.V. parašė:

  Labai teisingai baudžiami. Yra už ką. Pažiūrėkit, kuo virto Taikos 12 ir 14 namų kiemas. Buvo kiemas kaip kiemas. Pradėjo statyti mašinas kas kaip norėjo ir kur norėjo. Žalios vejos ir neliko. Liko dumblynai ir purvynai. Būtų mano valia, visus pastačiusius automobilius už bortelių, bausčiau maksimalia bauda. Negi sunku susirinkti namo gyventojams, surinkti visus dokumentus pasidaryti aikštelę, gauti leidimus ir išeiti į talką per išeigines? Mūsų namas tokią aikštelę turi jau gal 15 metų. Ji ir išasfaltuota seniai. Tilpo 8, dabar telpa 28 automobiliai.

 5. vairuoju parašė:

  Perskaičius straipsnį iškart kilo mintis: nuardom šaligatvių bortelius ir ramiai laikom mašinas. Prie kai kurių namų nėra net vietos aikštelei įsirengti – namas prie namo stovi…

 6. ,,,,, parašė:

  Tai va, papasakosiu as istorija, musu namas norejo isirengti aikstele, ememes daryti topografine nuotrauka, projekta, derinomes ieskojome kas atliks darbus. Projekto rengimas ejo i pabaiga, liko keli parasai ir keli perbraizymai popieriuje. Ateinu suderinti projekto, o man sako, visi projektai sustabdyti, nes pasikeite tvarka, reikia dabar issinuomoti daugiabuciui namui zeme is savivaldybes, tada galima bus testi projekta, Jergau, nulekiu i savivaldybe pasitikslinti, sako TAIP reikia, taciau palaukit, tai savivaldybes reikalas priskirti mums zeme ir parengti sutartis, taciau ji neturi pinigu tam reikalui, todel daugiabutis noredamas aiksteles turi issinuomoti zeme, pries tai is savo kisenes pasidaryti kadastrinius matavimus. Plius turbut reiketu susirasti aplinkos tvarkytoja, nes zeme issinuomosim. Visu tuo turetu rupintis savivaldybe, taciau nera pinigu !!!! tai kam ta istatyma daryti jei nera is ko uzbaigti?! Daugiabusciusi surinkti parasus del nuomos manau daug kas sutinka, jog bus sunku, ypac kai pasakysi kad is tavo kisenes reikes aplinka tvarkyti ir t.t, ir siaip tai ir principo reikalas, kam mums rupintis savivaldybes nedabaigtu darbu ir moketi is savo kisenes. O kas nukencia kaip visada? mes, paprasti zmones, kurie norejo nemoketi baudu ir pasidaryti aikstele. Pasidomekite SANTARVE kas ten kaip, informuokit zmones. P.S irasiau savo el pasta, Santarve galite susisiekti. P.S kas liecia del baudu, vienam is dauksos g daugiabucio kiemu, nuo 91m auto buvo statoomi ant saligatvio, viskas ok, pradejo bauduoti, zmones pervare auto i kita puse, o vaziuoja i kiema saligatviu, koks saligatvis paliko per metus? baisu, per visa gyvenima jis buvo geras, o per metus sudirbo !!! vien del to kad zmones baudu nenorejo, kaip zmonem vaikscioti dabar?!

 7. Andrens parašė:

  Nepergyvenkit labai, gaudo Irmantukas tik darbo valandomis.

 8. Pavasario 21 parašė:

  Jau du kart mokejau baudas. Nesvarbu kad kieme vietos tik 6 automobiliam…

 9. V.J. parašė:

  Nuo savivaldybės vyr. specialisto I. Ostrausko “principingumo” yra nukentėję daug miesto gyventojų. Problema yra ta, kad savivaldybė, įsteigusi viešosios tvarkos skyrių ir suteikusi pareigūnams įgaliavimus bausti, ignoravo žmonių prašymus prasiplatinti mašinoms laikyti aikšteles. Konkrečiai už tai atsakingas yra vietinio skyriaus vedėjas A. Žulpa. Į p. Žulpą jau prieš 4 metus Pavasario g. 47 namo gyventojai buvo kreipęsi dėl aikštelės padidinimo.
  Siūlau miesto gyventojams, kuriems aktuali mašinų stovėjimo aikštelių problema, organizuotis.Jei atsiras pasekėjų, paskelbsiu savo kontaktus.

 10. shiusha parašė:

  kas renovavosi namus, tiems aiksteles praplete.skaiciuokit

 11. Vilė parašė:

  Gyvenamieji rajonai suprojektuoti prieš 30-40 metų, kai gyvenom kitaip, manau savivaldybės prioritetas “didint ” kiemus, kad nebūtų sangrūdų ne vietoj,žemė tai ne privati apie daugiabučius—neišpirkta,,,ponas mere ne žmones bauskit, o kiemus plėskit pagal kapitalizmo santykį, juk ne gyventojų prašymu suprojektuoti Mažeikiai???

 12. as parašė:

  Tai jei statys kieme,o kur gaisrinę privaziuos tada

 13. F parašė:

  Kad tie patys “specialistai” masinas laiko kieme, ir nenaudoja, toji uzima vieta, issukt kitoms sunku… saknis ileidus ir nuo balandzio men ne krust. Parduotu, temptu/veztu i aiksteles, bet ne, marinuoja po langais.

 14. Re parašė:

  Kai baudas det tai visada pirmi, o mentai nesugeba net automobilio nutempti kuris jau metus stovi kieme niekieno nenaudojamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*