Ąžuolai virto – sargai rašto laukė…

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Aplinkos apsaugos departamento aiškinimu, aplinkosaugininkai reaguoja į įvairius pranešimus apie galimus pažeidimus aplinkai – net anoniminius.
„Santarvė“, aiškindamasi židikiškio skundą, įsitikino, kad būna ir kitaip.
Kas kaltas dėl Senmiestės kaime savavališkai nukirstų šimtamečių medžių, mūsų rajono specialistai ėmė domėtis beveik po mėnesio – tik įsikišus Aplinkosaugos departamentui, su kuriuo susisiekė redakcija.
Nors apie ąžuolų kirtimą Židikų seniūnė iš karto informavo vietos aplinkosaugininkus, šie nereagavo – esą buvo pranešta ne taip, kaip reikia…

Praėjusią savaitę į redakciją užsuko židikiškis, pasipiktinęs, kad vidury baltos dienos buvo nukirsti plyname lauke augę keturi gražuoliai ąžuolai. Tai įvykę įpusėjus kovui.
Žmogus teigė, kad vietovė ir tie medžiai jam gerai žinomi.
„Ąžuolai, nors ir šimtamečiai, bet buvo išlakūs ir sveiki. Ten kažkada stovėjo sodyba ir tie ąžuolai šalia augo. Medžiai atlaikė melioracijos vajų, žmonės buvo iškeldinti, pastatai nugriauti, tačiau ąžuolų niekas nelietė. O dabar kažkas ramia sąžine juos nukirto“, – emocijų negalėjo suvaldyti žmogus.
Pašnekovas pastebėjo: šiuolaikinė technika leidžia greitai sunaikinti tokius medžius. Kelmai iš karto buvo išrauti, žemė sulyginta, nelikę nė pėdsako, kad toje vietoje būta ąžuolų. O kad jie iš tikrųjų ten augo, byloja to paties skaitytojo atsiųsta nuotrauka.
Židikiškis nežino, kur iškeliavo ąžuolo mediena, tačiau girdėjo, kad juos kirtęs žmogus po miestelį vežiojęs medžio šakas, jas siūlydamas gyventojams.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Ąžuolai virto – sargai rašto laukė…”

 1. Ąžuolai žaliuos parašė:

  Ąžuolas visų brangiausia mediena. Augantys ąžuolai džiugina akį, įkvepia lietuviui dvasios, o ilgapirščiams net seilės tysta. Be to ąžuolas – nacionalinis medis, taip kaip nacionalinis paukštis – gandras

 2. Siaip parašė:

  Nu ir? Buvo gi respublikineje spaudoje straisniu pavaryta, kaip Dubgiris nelegaliai issistate, kaip aplinkosaugos grietinele ten balius daro. Statybos leidimas dinges, niekas nieko nezino, va taip ir pasibaige. Lietuvoje viena taisykle – ko negali pinigai, ta gali dideli pinigai…..

 3. A.Nagys parašė:

  Tėviškės prisiminimo išsaugojimas,branginimas dabar niekam neberūpi.Jeigu žemę nupirko ir kitas žemvaldys ir jeigu jo makaulėje dar yra kažkas žmogiško taip elgtis neturėtu.Juk tuos ąžuolus kažkas sodino,jie buvo kaip istorijos liūdytojai.Kaip malonu aplankyti gimtajį kaimą,kaip malonu anūkams pasakoti,kad to ąžuolo vietoje gyveno tokie ir tokie kaimynai,pasakoti jų likimus.Nejaugi visai sumankurtėjome,nejaugi pinigai,sostas,šilta kėdė-mūsų ir taip trumpo gyvenimo tikslas.

 4. Baisu parašė:

  Tas pats dedasi Petraičių ir Liūliškių kaimuose. naikinamos sodybos su šimtamečiais medžiais. Atėjo rusai sunaikino vienkiemius, bet ąžuolus, liepas paliko, atėjo vokiečiai – lietuvių rankomis visą atmintį išrovė. Kodėl nesusitvarko krūmokšnių savo laukuose, o naikina tai kas brangu.

 5. Suderinta parašė:

  su aplinkosaugos veikejais.VSIO ZAKONNO!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto