Baigtas tarnybinis patikrinimas dėl Mažeikių rajone žuvusio pareigūno

Nuotr. iš policija.lrv.lt tinklalapio

Policijos departamento Imuniteto valdyba baigė tarnybinį patikrinimą dėl įvykio Mažeikių rajone, Birbiliškės kaime, kurio metu žuvo policijos pareigūnas.
Tyrimo metu buvo vertinti į įvykį reagavusių pareigūnų veiksmai.

Atlikus tarnybinį patikrinimą, konstatuota, jog Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) pareigūnams iš pirminės surinktos medžiagos buvo žinoma, kad įtariamasis S. Brasas gali disponuoti šaunamuoju ginklu.
Telšių AVPK pareigūnai 2020 m. gegužės 28–29 dienomis, reaguodami į pranešimą apie smurtą artimoje aplinkoje ir dalyvavę S. Braso paieškoje, nors ir padarė tam tikrų smulkių taktinių klaidų, tačiau savo pareigas atliko tinkamai, t. y. vykdami į S. Braso gyvenamąją vietą turėjo visas susiklosčiusiai situacijai reikalingas technines priemones ir informaciją, būtiną psichologiškai pasiruošti bei užtikrinti, kad įtariamasis nepasišalintų ir nepasislėptų nuo tyrimo, kol atvyks specialiosios pajėgos.
Patikrinimo metu nustatyta, kad įtariamasis S. Brasas atitiko didelę grėsmę keliančio asmens sąvoką, o kilęs įvykis atitiko didesnio pavojingumo įvykio sąvoką. Todėl, vadovaujantis galiojančiais reikalavimais, Telšių AVPK ir Mažeikių rajono policijos komisariato vadovybė privalėjo spręsti klausimą dėl specialiųjų pajėgų pasitelkimo įtariamajam sulaikyti.
Tarnybinio patikrinimo metu buvo įvertinti ir tiesioginių pareigūnų vadovų veiksmai. Buvusio Telšių AVPK viršininko pavaduotojo R. Jagmino atžvilgiu tarnybinis patikrinimas nutrauktinas, kadangi pastarasis atleistas iš vidaus tarnybos ir yra netekęs pareigūno statuso.
Vertinant buvusio Mažeikių r. policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininko A. Bubliausko veiksmus nesurinkta pakankamai objektyvių ir neginčijamų duomenų, leidžiančių konstatuoti jo veiksmuose esant tarnybinio nusižengimo sudėties.
Policijos departamentas pranešė, kad, siekiant išvengti tokių įvykių arba juos minimalizuoti ateityje, tarnybinio patikrinimo išvados kopija perduota Lietuvos policijos mokyklai išanalizuoti esamą situaciją ir teikti siūlymus dėl policijos pareigūnų profesinio taktinio parengimo įgūdžių formavimo ar šių įgūdžių tobulinimo, šios veiklos kontrolės mechanizmo tobulinimo.
Policijos departamento pranešime informuojama, kad dėl įvykio Birbiliškėje toliau atliekamas ikiteisminis tyrimas, kuris atsakys į visus likusius klausimus.
Parengta pagal Policijos departamento inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*