Baigti mokslo metų rajono mokiniai į mokyklas negrįš

Paskutinio skambučio šventė 483 Mažeikių rajono abiturientams – tarsi skrydis į naują gyvenimo etapą, tačiau šis skrydis šiemet bus kitoks, nei ankstesniais metais. Nuotrauka iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos archyvo

Šie mokslo metai į istoriją įeis kaip išbandymų metai, kai Lietuvos švietimo sistema turėjo per itin trumpą laiką persiorientuoti ir iš įprastos mokinių ugdymo mokyklose sistemos tapti nuotoline.
Šiai sistemai „įsivažiavus“, mokslo metams einant į pabaigą, Vyriausybė kiekvieną savaitę vis labiau švelnina karantino sąlygas.
Į rajono lopšelius-darželius sugrįžo didžioji dalis juos lankančių vaikų. Nuo pirmadienio leidžiama į mokyklas sugrįžti pradinukams, o nuo birželio 1 dienos – ir vyresniems mokiniams.
Ir vis tik mūsų rajono mokyklų bendruomenės linkusios šiuos mokslo metus užbaigti taip, kaip dirbo pastarąsias aštuonias savaites – nuotoliniu būdu.

Rekomenduoja įsivertinti ugdymo dienas

Trečiadienį vyko Mažeikių rajono savivaldybės administracijos vadovų ir rajono mokyklų direktorių nuotolinis posėdis. Jame aptartos besibaigiančių mokslo metų aktualijos, kalbėta apie ateityje laukiančius iššūkius.
Dėl Lietuvoje besitęsiančio karantino Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) pakoregavo bendrojo ugdymo planus ir ugdymo dienų skaičių. Skaičiuojama taip, kad 1–4 klasių mokiniai per šiuos mokslo metus turi būti mokęsi 167 dienas, 5–10 klasių mokiniai arba 1–3 gimnazijos klasių mokiniai – 177, o abiturientai – 158 dienas.
Kitaip tariant, mokslo metai bendrojo ugdymo mokyklose šiemet bus trumpesni.
„Dėl mokslo metų pabaigos sprendžia pačios mokyklų bendruomenės, tačiau mes rekomenduojame išlaikyti ugdymo dienų skaičių. Tad, jei mokyklos darbą pradėjo rugsėjo 1-ąją, pradinukams rekomenduojame mokslo metus pabaigti birželio 5-ąją, vyresniems mokiniams – birželio 18-ąją, o abiturientams – gegužės 22 dieną“, – sakė Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus.

Į mokyklas nebegrįš

Mokyklų bendruomenėms leista nuspręsti ir kaip užbaigti šiuos mokslo metus – nuotoliniu būdu ar susitinkant mokyklose gyvai.
Vedėjo teigimu, praktiškai visos rajono bendrojo ugdymo įstaigos nori juos užbaigti nuotoliniu būdu.
„Mokyklų bendruomenės yra nutarusios nesiblaškyti, „nebetampyti“ nei mokinių, nei mokytojų.
Pagaliau, Lietuvoje nėra atšauktas nei karantinas, nei ekstremali situacija. Niekas negarantuotas, kad neužsikrės koronavirusu. Be kita ko, yra ir daug teisės aktų dėl rizikingos amžiaus grupės pedagogų darbo su vaikais“, – mokyklų sprendimo motyvus paaiškino A. Stonkus.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Baigti mokslo metų rajono mokiniai į mokyklas negrįš”

 1. Vaidas to Vaikų tevelis parašė:

  Na, tamsta tikrai ne prie monitoriaus mokslus krimtai ir kodėl nepasisekė? Nemoksli tu nemoksli…

 2. sveikinu parašė:

  Eiliniai durniukai baigė mokslo metus..,

 3. Anonimas parašė:

  švietimo vedėjas ir mokyklų vadovai nenori atsakomybės, o kitiems bando tai diegti ,absurdas..,.

 4. Erika parašė:

  Nebegrįš? O mokyklose kitaip šneka, sakė, kad bus reikalaujama užimt amžinai nuskriaustųjų pašalpinių spec poreikių vaikus visą birželį, ne mokinti, bet prižiūrėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*