Baimę grįžti į mokyklą padeda išsklaidyti bendravimas

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Dalis ikimokyklinio bei mokyklinio amžiaus vaikų sunkiai susitaiko su mintimi, kad vasaros atostogos baigiasi ir netrukus teks eiti į darželius ar mokyklas.
Patarimais, kaip ir kuo mokyklinio amžiaus vaikų tėvai ir visi suaugusieji galėtų padėti vaikams, kad šie į ugdymo įstaigas grįžtų be didelės baimės ar jaudulio, pasidalijo psichologė Salvinija Lukšienė.

Supranta, kad ne visada bus lengva

Psichologė, atsakydama į „Santarvės“ klausimus, atkreipė dėmesį į tai, kad po ilgų vasaros atostogų mokslų pradžios nerimastingai laukia ne tik įvairaus amžiaus vaikai, bet ir jų tėveliai.
„Pokštus, juoką, žaidimus, gyvenimą be režimo labai sparčiai ima keisti griežta dienotvarkė, jaudulys ir nerimas“, – sakė S. Lukšienė.
Psichologė įvardijo nemažai priežasčių, nulemiančių mokinių nenorą sugrįžti į mokyklas.
Dažniausiai tas nenoras randasi dėl to, kad nuolat kantriai ir kruopščiai reikės atlikti mokyklines užduotis, namų darbus. Vaikai žino, kad sumažės laisvo laiko, teks anksčiau keltis. Jie suvokia ir tai, kad kai kurie mokomieji dalykai bus nepatrauklūs. Dar kita dalis mokinių dėl naujos mokslo metų pradžios jaudinasi todėl, kad mokykloje neturi draugų, patiria diskomfortą ar net frustraciją – nemalonią agresyvumu ar neviltimi virstančią emocinę reakciją, kurią sukelia neįveikiami arba įsivaizduojami sunkumai.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto