Balandžio 13-oji: AKTUALIJOS – KELIAIS SAKINIAIS

COVID-19 PASAULYJE. Balandžio 13 d. 5 val. Worldometers pateiktais duomenimis, pasaulyje buvo 1 853 435 užsikrėtusieji. Nuo koronaviruso jau mirė 114 253 žmonės, pasveiko 423 721.
Daugiausiai koronavirusu užsikrėtusių žmonių šiuo metu yra JAV (560 443), Ispanijoje (166 831), Italijoje (156 363), Prancūzijoje (132 591) ir Vokietijoje (127 854).
Estijoje nustatyti 1 309 užsikrėtimo atvejai, mirė 25 žmonės; Latvijoje – 651, mirė 5.

COVID-19 LIETUVOJE. Balandžio 13 d. 7 val. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pateiktais duomenimis, Lietuvoje buvo patvirtinti 1 062 ligos atvejai. Šeštadienį patvirtinti 9 nauji ligos atvejai. Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius – 24; pasveikusiųjų – 101.
Iki šiol iš viso ištirta 41 503 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, sekmadienį buvo atliktas 791 tyrimas.

COVID-19 MAŽEIKIUOSE. Vakar, balandžio 12 d. Savivaldybė nepranešė apie naujus užsikrėtimo atvejus, taigi galima tikėtis, kad Mažeikių rajone išliko tas pats užsikrėtusiųjų skaičius – 6

APSAUGOS PRIEMONĖS. Pirmąją Velykų dieną Lietuvą pasiekė beveik 95 tonos apsaugos priemonių, skirtų medikams, kovojantiems su koronaviruso infekcija (COVID-19) Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija, kroviniuose – apsauginiai akiniai, vienkartinė medicininė apranga ir kepuraitės, apsauginiai skafandrai ir respiratoriai. Gautos apsaugos priemonės skirtos Santaros klinikų, Kauno klinikinės ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Respublikinės Panevėžio ligoninės ir Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams, 5 didžiųjų miestų greitosios medicinos pagalbos stočių medikams, taip pat medikams, dirbantiems savivaldybių įsteigtuose mobiliuosiuose punktuose ir karščiavimo klinikose.

BAIGIASI JUDĖJIMO APRIBOJIMAI. Šiandien, 20 val., baigiasi Velykų savaitgalio laikotarpiui įvesti apribojimai, su nedidelėmis išimtimis draudžiantys judėti į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius.
Policija prašo šalies gyventojų anksčiau sugrįžti į miestus, kad vakarop keliuose nesusidarytų spūsčių.

SULAUKSIME ŠALTESNIŲ ORŲ. Kaip LRT radijui teigė sinoptikai, pirmadienį per šalį praslinks šaltasis atmosferos frontas, daugelyje rajonų popiečio valandomis jau trumpai lynos, o vakarėjant sulauksime šlapdribos. Pajūrį ir Žemaitiją šaltis pasieks anksčiausiai, temperatūra po nakties čia kils labai nedaug, vos keliais laipsniais, vyraus 6–9 laipsnių šiluma. Šiaurės vakarų vėjas stiprės, gūsiai – iki 15–17 metrų per sekundę.
Antradienio naktį kritulių bus mažiau, jie pasirodys tik vietomis, tačiau vis gausiau ir dažniau lietų keis šlapdriba. Naktį temperatūra svyruos nuo 0 iki 3 laipsnių šalčio, tad reikės pasisaugoti plikledžio.
Antradienis – viena šalčiausių šios savaitės dienų, temperatūra svyruos nuo 3 iki 8 laipsnių šilumos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto