Balandžio 16-oji: AKTUALIJOS – KELIAIS SAKINIAIS

COVID-19 PASAULYJE. Balandžio 16 d. 6 val. Worldometers pateiktais duomenimis, pasaulyje buvo 2 083 607 žmonės, užsikrėtę COVID-19. Nuo koronaviruso jau mirė 134 632 žmonės, pasveiko 510 666.
Daugiausiai koronavirusu užsikrėtusių žmonių šiuo metu yra JAV (644 089; mirčių – 34 617), Ispanijoje (atitinkamai 180 659; 18 812), Italijoje (165 155; 21 645), Prancūzijoje (147 863; 17 167) ir Vokietijoje (134 753; 3 804).
Estijoje nustatyti 1 400 užsikrėtimo atvejų, mirė 35 žmonės; Latvijoje – 666, mirė 5.

COVID-19 LIETUVOJE. Balandžio 16 d. 7 val. Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktais duomenimis, Lietuvoje iš viso buvo 1 128 patvirtinti ligos atvejai. Trečiadienį patvirtinti 37 nauji atvejai. Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius – 30; pasveikusiųjų – 178.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, iki šiol iš viso ištirti 48 537 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, trečiadienį 9 šalies laboratorijose buvo atlikta 3 860 tyrimų. Vakar liko neištirti 784 ėminiai, 25 jų – iš mobilių punktų.

COVID-19 MAŽEIKIUOSE. Mažeikių rajono savivaldybės balandžio 15 d. pateiktais duomenimis, mūsų rajone yra 6 nustatyti COVID-19 atvejai, 1 asmuo pasveikęs.
Praėjusią savaitę Telšių mobiliame punkte tyrimui dėl COVID-19 iš mažeikiškių buvo paimti 26 ėminiai, antradienį – 5. Karščiavimo klinikoje jau apsilankė 14 pacientų, antradienį – 4.
Saviizoliacijai Savivaldybė iš viso apgyvendino 140 asmenų.

SAVAITĖS SPRENDIMAS: NEMENČINĖ. Vyriausybei nusprendus apriboti judėjimą į ir iš koronaviruso židiniu tapusios Nemenčinės, premjeras Saulius Skvernelis trečiadienį pripažino, kad šiame miestelyje matoma nerimą keliančių signalų. „Tikiuosi, kad savaitės laiko pakaks, kad mes nustatytume realią situaciją ir galėtume suvaldyti rizikas, kurios šiandien kyla kalbant apie koronaviruso židinio protrūkį“, – teigė premjeras. Jis kalbėjo, kad vadovaujamasi specialistų rekomendacijomis, o situacija Nemenčinė yra kitokia, nei anksčiau židiniais vadintose Ukmergėje ir Marijampolėje.
„Čia matome didesnes grėsmes dėl skaičiaus, dėl skaitlingumo miestelio proporcijos ir kiek yra sergančių, kiek turi izoliuotis. Taip pat, kaip galiausiai laikomasi saviizoliacijos, kokia yra situacija, tai labai svarbu. Matome signalus, deja, neraminančius, dėl to priimtas toks sprendimas. Tai savaitės sprendimas“, – kalbėjo S. Skvernelis.

KARŠČIAVIMO KLINIKOS. Iš šalies savivaldybių SAM gautais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje veikia 27 karščiavimo klinikos, po dvi – Vilniuje ir Kaune.
Mūsų rajone karščiavimo klinika įkurta Mažeikių ligoninėje.
Su šeimos gydytojo siuntimu į karščiavimo kliniką gali kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys pacientai, čia jiems bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją (COVID-19). Priklausomai nuo karščiuojančio paciento sveikatos būklės, jis galės būti išleidžiamas izoliuotis į izoliavimo vietą arba nukreipiamas į gydymo įstaigas, gydančias šia infekcija sergančius žmones.
Savivaldybės įpareigotos užtikrinti transportavimo paslaugas tiems žmonėms, kurie negalės į karščiavimo klinikas atvykti patys. SAM informavo, kad dėl karščiavimo klinikų skaičiaus savivaldybėje ir dėl vienoje karščiavimo klinikoje veikiančių kabinetų skaičiaus turės apsispręsti pačios savivaldybės.

MEDIKŲ DUOMENYS – TIK DĖL PANDEMIJOS. Atsižvelgus į rizikas, kurias esant parodė infekcijos plitimo atvejai gydymo įstaigose, nuspręsta, kad visi medikai nuo šiol turės pateikti duomenis apie visas savo darbovietes – tiek privačias, tiek valstybines. Tokia naujovė niekaip neribos medikų darbo, tačiau įstaigų vadovams leis efektyviau įsivertinti rizikas ir grėsmes, užsikrėtimo atvejus, jų atsekamumą ir užkirs kelią kryžminiam užsikrėtimo plitimui.
Tai numatyta valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimu.
Svarbu ir tai, jog šie duomenys renkami dėl pandemijos. Tai reiškia, kad jie nebus naudojami jokiam kitam tikslui. Tad pasirodžiusi informacija, kad surinkti duomenys neva galėtų būti naudojami sprendžiant dėl gydymo įstaigų uždarymo ar panašiais tikslais, yra melaginga, – pranešė SAM.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto