Balandžio 21-oji: AKTUALIJOS – KELIAIS SAKINIAIS

COVID-19 PASAULYJE. Balandžio 21 d. 7val. Worldometers pateiktais duomenimis, pasaulyje buvo 2 481 865 žmonės, užsikrėtę COVID-19 infekcija. Nuo koronaviruso jau mirė 170 455 žmonės, pasveiko 651 540.
X Daugiausiai koronavirusu užsikrėtusių žmonių šiuo metu yra JAV (792 913; mirčių – 42 517), Ispanijoje (atitinkamai 200 210; 20 852), Italijoje (181 228; 24 114), Prancūzijoje (155 383; 20 265) ir Vokietijoje (147 065; 4 862).
Estijoje nustatyti 1 535 užsikrėtimo atvejai, mirė 40 žmonių; Latvijoje – 739, mirė 5. (Pastaba: Latvijos duomenys atitinka balandžio 20 d. statistiką).

COVID-19 LIETUVOJE. Balandžio 21 d. 7 val. Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pateiktais duomenimis, Lietuvoje iš viso buvo 1 348 patvirtinti ligos atvejai. Pirmadienį patvirtinti 22 nauji atvejai. Mirusiųjų nuo koronaviruso skaičius – 37; pasveikusiųjų – 298.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, iki šiol iš viso ištirta 70 489 ėminiai dėl įtariamo koronaviruso, pirmadienį 11-oje šalies laboratorijų buvo atlikta 4 137 tyrimų. Vakar liko neištirti 1 503 ėminiai, 556 – iš mobilių punktų.

COVID-19 MAŽEIKIUOSE. Mažeikių rajono savivaldybės balandžio 21 d. pateiktais duomenimis, mūsų rajone nustatyti 6 COVID-19 infekcijos atvejai, 1 asmuo pasveikęs.
Balandžio 20 d. Telšių mobiliame patikros punkte tyrimui dėl COVID-19 infekcijos buvo paimti mėginiai iš 9 rajono gyventojų. Karščiavimo klinikoje apsilankė 4 ligoniai, nuo jos atidarymo iš viso – 25.
Saviizoliacijai savivaldybė jau yra apgyvendinusi 143 asmenis, vakar tokios pagalbos prireikė vienam žmogui.
Pastaba: oficialių duomenų, kiek iš viso rajono gyventojų buvo ištirta dėl COVID-19 infekcijos, nepateikiama.

ŠVELNINS SĄLYGAS? Šią savaitę Vyriausybė turi paskelbti, ar bus pratęsiamas karantinas. Jo galiojimas baigsis balandžio 27 d. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga LRT sakė, kad siūlys karantiną pratęsti dar 2 savaites.
Praėjusią savaitę buvo šiek tiek sušvelnintos karantino sąlygos verslui – leista atsidaryti ne maisto parduotuvėms ir kai kuriems remonto bei kitų paslaugų teikėjams.
Karantino sąlygos švelninamos ne tik Lietuvoje. Praėjusią savaitę apie tai pranešė Austrija, Danija, apie planuojamą apribojimų mažinimą skelbia Vokietija, Italija, Norvegija, Čekija, Ispanija, Lenkija.
Jei epidemiologinė situacija neblogės, susirgusiųjų nepradės daugėti, Lietuvoje atsirastų galimybių prie antrojo etapo ir Vyriausybė leistų veikti dar keletui sektorių.
Epidemiologai teigia, kad tai gali būti rizikinga. „Vienas iš svarbiausių aspektų yra tai, kad nežinome, kiek žmonių jau yra persirgę ir turi imunitetą. Tai iš tikrųjų yra labai svarbus rodiklis, kuris leistų mums spręsti apie tai, kiek yra rizikinga, kiek galime atsiverti ir atlaisvinti taikytas priemones, jeigu, tarkime, liga pradėtų plisti greičiau, ar sugebėsime ją suvaldyti. Šioje situacijoje nežinome tos informacijos, todėl žengti toliau ir labiau atlaisvinti būtų galbūt šiek tiek rizikinga, nes tai galėtų paskatinti greitesnį ligos plitimą, ką dabar matome Singapūre, Katare, Jungtiniuose Arabų Emyratuose“, – LRT laidoje „Dienos tema“ kalbėjo G. Vanagas.

KAPINĖSE BUS VANDENS IR ĮRANKIŲ. Mažeikių rajono savivaldybė pranešė, kad šiandien Mažeikių miesto ir Geidžių kapinėse bus atnaujintas vandens tiekimas. Savivaldybės svetainėje pateiktame pranešime teigiama, kad šią savaitę vanduo atsiras ir Laižuvos, Grūstės, Renavo, Rubikų, Žemalės, Tirkšlių, Užlieknės, Pievėnų, kiek vėliau – Viekšnių kapinėse. Židikų seniūnijos kapinėse vandentiekis jau veikia.
Savivaldybė informuoja, kad kapinėse bus atnaujinti ir papildyti stovai, kuriuose kapų priežiūrai reikalingi įrankiai – šluotelės, kastuvai, grėbliukai, laistytuvai, kibirai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto