Balandžio 9-oji: AKTUALIJOS – KELIAIS SAKINIAIS

COVID-19 PASAULYJE. Balandžio 9 d. 5.30 val. Worldometers pateiktais duomenimis, pasaulyje buvo 1 518 970 užsikrėtusiųjų. Nuo koronaviruso jau mirė 88 516 žmonių, pasveiko 330 697.
Daugiausiai koronavirusu užsikrėtusių žmonių šiuo metu yra JAV (435 128), Ispanijoje (148 220), Italijoje (139 422), Vokietijoje (113 296) ir Prancūzijoje (112 950).
Estijoje nustatyti 1 185 užsikrėtimo atvejai, Latvijoje – 577.

COVID-19 LIETUVOJE. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro balandžio 9 d. 7 val. pateiktais duomenimis, Lietuvoje patvirtinti 955 ligos atvejai. Nuo koronaviruso jau mirė 15 šalies gyventojų, pasveiko 8.
Trečiadienį buvo patvirtinti 42 nauji ligos atvejai, dėl įtariamo koronaviruso buvo atlikti 2 699 tyrimai. Iš viso jau ištirti 32 809 ėminiai.

KARANTINAS TĘSIS. Sveikatos apsaugos ministerijos siūlymu, Vyriausybė trečiadienį pratęsė karantiną dar dviem savaitėms – iki balandžio 27 d. 24 val. Lieka galioti parduotuvių, prekybos ir pramogų centrų, turgaviečių veiklos draudimas, išskyrus prekybą maistu ir kitas išimtis. Nutarimu leista prekyba augalais, skirtais sodinti, sėklomis ir trąšomis, tačiau tik lauko sąlygomis specializuotose stacionariose prekybos vietose. Taip pat leidžiama teikti elektroninio parašo išdavimo paslaugas, kai jos teikiamos maisto prekių parduotuvėse, prekybos ir (arba) pramogų centruose.

VELYKOS – NAMUOSE. Velykų savaitgalį šalyje bus taikomi papildomi griežtesni apribojimai. Kad švenčių metu būtų kuo mažiau judėjimo ir išvengta susibūrimų, nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. bus ribojamas žmonių keliavimas į ne savo gyvenamosios savivaldybės miestus ir miestelius. Išimtys bus taikomos tiems, kurie į kitą miestą vyks dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę galės tie, kurie joje turi nuosavo nekilnojamojo turto.

KAUKĖS. Vyriausybei nusprendus karantiną pratęsti dar dviem savaitėms, sugriežtinta tvarka dėl apsauginių kaukių dėvėjimo.
Nuo penktadienio visiems be išimties, einantiems į viešą erdvę, jas dėvėti tampa privaloma. Viešose vietose, kur yra tikimybė turėti kontaktų su kitais žmonėmis, bus reikalaujama būti su kauke ar respiratoriumi, o jų neturintieji burną ir nosį galės prisidengti skarele, šaliku ar kita priemone.
Taip pat rekomenduojama dėvėti apsaugines pirštines.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*