Baldų atnaujinimas, nuo ko pradėti?

Kiekvieną kartą įsigydami baldus savo namams norime, kad jie mums tarnautų ilgus metus. Deja, nuolat dėvimi baldai jau po metų kitų ima prarasti savo išvaizdą, todėl juos būtina reguliariai valyti ir tinkamai prižiūrėti.

Priklausomai nuo to, iš ko pagaminti yra baldai, baldų plovimas ir priežiūra reikalauja skirtingų priemonių.

Medinių baldų priežiūra

Medžio masyvo baldai tikriausiai niekuomet nepraras savo populiarumo. Tai baldai, kurie visuomet suteikia jaukumo ir spinduliuoja šiluma, o labiausiai vertinami tų, kurie mėgsta gamtą ir natūralumą. Tiesa, šie baldai dažnai yra gerokai lepesni nei plokštiniai baldai, tačiau yra ilgaamžiai ir labai lengvai atnaujinami.

Medienos baldai gali būti impregnuoti, lakuoti, dažyti ir pan. Kiekvienas iš jų reikalauja skirtingos priežiūros ir reguliarios apsaugos. Labai svarbu tokius baldus saugoti nuo drėgmės, todėl vonios kambariui jie visiškai netiks. Geriausia statyti atokiau ir nuo tiesioginių saulės spindulių.

Medinių baldų priežiūrai yra skirtos specialios priemonės, kuriomis rekomenduojama baldus valyti. Kai kuriais atvejais yra tiksliai nurodoma, kokios medienos baldams (ąžuoliniams, pušies ar kt.) jos yra skirtos.

Kadangi jie yra pakankamai minkšti, medinius baldus labai svarbu saugoti nuo mechaninio poveikio, ypatingai saugoti nuo karštų objektų – radiatoriaus ar židinio.

Odinių baldų priežiūra

Baldai gali būti natūralios ir dirbtinės odos. Priklausomai nuo to, skiriasi šių baldų valymo priemonės, o norint išlaikyti puikią odos būklę bei išvaizdą, jai reikalinga ypatinga priežiūra.

Oda yra pakankamai lepi medžiaga, kuri labai greitai gali būti sugadinta, naudojant netinkamas priemones. Šiuos baldus rekomenduojama reguliariai valyti ir tai daryti bent kas 3-4 mėnesius, net jeigu nematote tam poreikio. Odą būtina gerai impregnuoti, kad ji atgautų elastingumą.

Valant odinius baldus negalima naudoti jokių šiurkščių kempinėlių ar abrazyvių valymo priemonių, kurios galėtų paviršių subraižyti. Ypatingai atidžiai rinkitės priemones tamsios spalvos ir blizgios odos baldams. Ant jų labiausiai išryškėja neteisingos priežiūros pasekmės.

Tekstilinių baldų priežiūra

Šio tipo baldus valyti galima tik tekstilei skirtomis priemonėmis, taip pat dažnai tinka kilimų valiklis. Paprasčiausias būdas pašalinti dėmes iš tekstilinių minkštų baldų – plaunantis siurblys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto