Balėniškei įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis

S. Lemežienė įsiamžino kartu su savo užaugintais vaikais ir garbingais svečiais iš sostinės. Savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus nuotrauka

Daugiau kaip po trijų mėnesių nuo skyrimo datos daugiavaikei mamai iš Balėnų buvo įteikta Prezidentės padėka ir medalis.


Pasveikino svečiai iš sostinės 

Ketvirtadienį Tirkšlių seniūnijoje daugiavaikei motinai Stefanijai Lemežienei buvo įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis. Šį garbingą apdovanojimą ir Prezidentės padėką už tai, kad užaugino ir gerai išauklėjo devynis vaikus, įteikė Lietuvos Prezidentūros kancleris Giedrius Krasauskas. Kartu su apdovanojimu jis nuo šalies Prezidentės balėniškei perdavė ir linkėjimus gyventi mažiausiai šimtą metų. 
Sveikinimo žodžių negailėjo ir  Mažeikių rajono savivaldybės, seniūnijos ir bendruomenės atstovai bei kartu buvę vaikai.
Duktė išsakė padėką

Padėką ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį S. Lemežienei Prezidentė Dalia Grybauskaitė Motinos dienos proga buvo paskyrusi dar šių metų gegužės mėnesio pradžioje. Savivaldybės Ryšių su visuomene skyriaus nuotrauka

Viena iš S. Lemežienės užaugintų dukrų sakė, kad kaip ir kiti vaikai esanti dėkinga savo aštuoniasdešimt aštuonerių metų mamai už tai, kad juos užaugino garbingais ir sąžiningais žmonėmis.
„Nors augom ne taip prabangiai, kaip dabartiniai vaikai, bet buvom aprengti, apauti ir pamaitinti. Mama ryte keldavosi anksti, o guldavosi vėlai – vienam mezgė, kitam lopė, todėl negalime skųstis, kad buvo blogai“, – daugiavaikės motinos medalio įteikimo proga sakė viena iš vyresniųjų S. Lemežienės dukterų.


Tiki ilgaamžiškumu 

S. Lemežienės užaugintus vaikus ir visą šeimą tik geru žodžiu minėjo ir Tirkšlių seniūnas Klemas Sobutas. Sveikindamas daugiavaikę balėniškę jis sakė tikįs, kad ji savo buvimu džiugins visus dar ne vienerius metus. 
„Man būnant Tirkšlių seniūnu teko pasveikinti net tris šimtamečius seniūnijos gyventojus, tikiuosi, kad jūs būsit ketvirtoji“, – teikdamas gėles senolei sakė K. Sobutas.
Apdovanojimą skyrė Prezidentė
Šį apdovanojimą S. Lemežienei Prezidentė Dalia Grybauskaitė skyrė Motinos dienos proga dar šių metų gegužės pradžioje.
Tąkart valstybės apdovanojimai buvo skirti keturiasdešimt šešioms mamoms, pagimdžiusioms, išauginusioms ir gerai išauklėjusioms septynis ir daugiau vaikų.
S. Lemežienei šis apdovanojimas skirtas už tai, kad pagimdė, išaugino ir gerai išauklėjo devynis vaikus. Gausų vaikų būrį jau papildė aštuoniolika anūkų, tiek pat proanūkių. Balėniškė taip pat gali pasidžiaugti, jog yra vadinama ir proprosenele.
Atsiimti medalio į Prezidentūrą senolė nevažiavo. Kartu gyvenantis sūnus Vytautas „Santarvei“ tuomet sakė, kad tolima kelionė į sostinę senyvai mamai būtų buvusi per sunki.

2 Atsakymai į “Balėniškei įteiktas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalis”

  1. V. parašė:

    Didžiausi sveikinimai. Nuostabūs žmonės. Nuostabi šeima.

  2. Vytautas parašė:

    O gerb. Klemensas( seniunas) prie vaiku ar prie sveciu is Vilniaus prisiskaito?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto