Baltijos kelyje – susitikimai po 30 metų

Puškonyse – Mažeikių vėliava. Baltijos kelio 20-mečiui skirtas susitikimas. Nuotr. iš Savivaldybės administracijos archyvo

Šiandien Lietuva ir jos kaimynės mini Baltijos kelio 30-metį. Kiekvienos mūsų šalies savivaldybės atstovai sugrįžta į tą kelio vietą, kurioje stovėta prieš tris dešimtmečius. Į Pasvalio rajoną šiandien išvyksta 150 žmonių iš mūsų rajono.

Atskyrė simboline rankų grandine

1989 m. rugpjūčio 23 d. Lietuvos Sąjūdis surengė akciją „Baltijos kelias“, skirtą prisiminti J. Ribentropo ir V. Molotovo aktą, kuriuo buvo atimta Baltijos šalių nepriklausomybė.
Apie du milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų susikibę rankomis sudarė gyvą grandinę, daugiau nei 600 kilometrų nusidriekusią per Baltijos valstybes.
Šia gyva grandine žmonės simboliškai atskyrė Baltijos valstybes nuo Sovietų sąjungos ir išreiškė norą būti laisvais.
Baltijos kelias – tai akcija, pasižymėjusi organizuotumu. Kiekvieno šalies rajono žmonės žinojo, kurioje Baltijos kelio dalyje turės stovėti. Mažeikiškiams atiteko atkarpa, esanti Pasvalio rajone. Minint Baltijos kelio sukaktis mūsų rajono gyventojai sugrįžta į tą vietą, kad kartu su Puškonių kaimo bendruomene prisimintų tautas ir žmones suvienijusią akciją, jos dalyvius, Baltijos šalių siekį atgauti Nepriklausomybę.

Išvyksta į jubiliejaus iškilmes

Šiandien 150 žmonių iš mūsų rajono išvyksta į Puškonių kaimą.
Kaip „Santarvei“ sakė Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyrius vyriausioji specialistė Rūta Končiutė-Mačiulienė, į kelionę važiuoja tremtiniai, šauliai ir jokioms organizacijoms nepriklausantys rajono gyventojai. Savivaldybės administracija pasirūpino trimis autobusais, dalis mažeikiškių važiuoja savais automobiliais.
Puškonyse vyks mūsų savivaldybės žmonių susitikimas su vietos bendruomene, jungtinis tremtinių choro „Atmintis“ ir puškoniškių dainininkų koncertas, tradiciškai bus padėtos gėlės bei uždegtos žvakutės prie Baltijos keliui atminti pastatyto kryžiaus.
Bus pašventinta medinė koplytėlė su šv. Jurgio skulptūrėle, kurią išdrožė tautodailininkas Antanas Viskantas. Nuo šiol ji žymės vietą Baltijos kelyje, kur stovėjo žmonės iš Mažeikių rajono.

Mini bendruomenės

Ketvirtadienio vakarą prie Ežerės tilto susitiko žmonės iš Lietuvos ir Latvijos, susikibę už rankų jie prisiminė Baltijos kelią ir trijų tautų vienybę. Bendravimas toliau tęsėsi Buknaičių parkelyje – čia buvo surengtas Draugystės vakaras.
Šiandien, 12 val., tirkšliškiai rinksis į miestelio kapines – prie skulptūros, skirtos Stalino aukoms atminti, vyks minėjimas.
Mažeikių kultūros centras 14 val. kviečia vaikus į edukacinę programą „Žaidžiame Baltijos kelią“.
Viešosios bibliotekos Plinkšių filiale 16 val. rengiama popietė vaikams, skirta Baltijos kelio 30-mečiui.
Viekšniškiai Baltijos kelio sukaktį paminės 19 val. – bus aukojamos šv. Mišios, o 19.30 val. visi rinksis į Dienos centrą, kur bus rodomas dokumentinis filmas „Baltijos kelias“, skambės Baltijos kelio dalyvių prisiminimai ir ateitininkų parengta muzikinė programa.

4 Atsakymai į “Baltijos kelyje – susitikimai po 30 metų”

 1. Pikeliai parašė:

  Su latviais nuo seno gražiai bendraujame. Puikūs žmonės.

 2. Hmm to B parašė:

  taigi hoholai dabar geriausi lietuviu draugai , vos ne broliai ….. ir benderovcus is pilietinio karo zonos atsiveze aplopo , duoda pasiilst , savi zmones turi moket ligoninese o tiems ……. veltui

 3. B. parašė:

  Pikeliams. Tai jau karas su Latvija baigėsi? Negali būti. Tai jau gal nuo pirmadienio „Besmegeniai“ pradės transliuoti bent vieną Latvijos TV programą latvių kalba? Mieste nematau nė vieno ukrainiečio, lenko, anglo, vokiečio, prancūzo, niekas nekalba rusiškai, bet jų kalbomis kas antras transliuojamas TV kanalas.Su jais juk nekariaujam. O latvių sutinku. O jau savaitgaliais, savaitgaliais…Bet su jais, matyt, karo stovis. O gal dabar karas jau baigėsi?

 4. Pikeliai parašė:

  Pikeliuose rankų susikabinimo akcija ant Pikelių tiltelio susitinkant su Latvijos Kalnės gyventojais 23 d. 17.00 val. Kviečiame atvykti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto