Baltosios lazdelės dieną paminėjo ir mažeikiškiai

Autorės nuotr.

Nuo 1992 metų, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare, kasmet spalio 15-oji minima kaip Pasaulinė baltosios lazdelės diena.
Šią dieną paminėjo ir Mažeikių rajono aklųjų ir silpnaregių sąjungos nariai.

Įvairių regėjimo negalių turinčius mažeikiškius vienijančiai sąjungai šiuo metu vadovauja jaunas ir veiklus pirmininkas Algimantas Balčiūnas.
Jis minėjimo dalyviams – sąjungos nariams bei svečiams – trumpai pristatė, kokia yra Pasaulinės baltosios lazdelės dienos atsiradimo istorija.
Minėjime netrūko poezijos, dainų, lopšelio-darželio „Žilvitis“ auklėtinių suvaidintų vaizdelių.
Vienas iš minėjimo tikslų buvo atkreipti rajono vadovų dėmesį į problemas ir iššūkius, su kuriais kasdien susiduria aklieji ir silpnaregiai.
Lopšelyje-darželyje dirbanti tiflopedagogė Birutė Skurvydienė minėjimo dalyviams pristatė savo pačios atliktą tyrimą, kurio metu visą savaitę lankė tas miesto vietas, kurias dažniausiai lanko žmonės. Specialistė ėjo ir užsimerkusi, ir su baltąja lazdele. Kitaip tariant, stengėsi aplinkoje būti ir ją pajausti taip, kaip ją jaučia silpnai matantys ir nematantys žmonės. Tiflopedagogės pastebėjimai tikrai nėra džiuginantys.

Plačiau – penktadienio „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto