Bankomate – padirbta 50 eurų kupiūra

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Padirbti eurai vis dar pasirodo apyvartoje, tad gyventojai privalo būti atsargūs, atlikdami operacijas grynaisiais pinigais.
Tai rodo ir ketvirtadienį Mažeikių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl netikrų pinigų pagaminimo, laikymo arba realizavimo.

Šią savaitę mažeikiškius pareigūnus pasiekė Lietuvos banko Grynųjų pinigų departamento specialisto išvada dėl jiems pateiktos 50 eurų kupiūros – nustatyta, kad ji yra padirbta. Kupiūra buvo išimta iš bankomato, esančio senamiestyje, Laisvės gatvėje.
Pareigūnai pataria: kai įtariama, jog į rankas pateko netikras banknotas, žmogus turėtų nuvykti į banką ir kupiūrą patikrinti. Jokiu būdu nereikia bandyti kaip nors realizuoti šių pinigų, nes už tai numatyta baudžiamoji atsakomybė.
Jei patikrinimo metu paaiškės, kad pinigas yra tikras, Lietuvos bankas išduos naują banknotą, o jei žmogus nežinojo, kad realizuoja padirbtą banknotą, jis tiesiog bus apklaustas ir sugaiš šiek tiek laiko, kol bus užpildyti dokumentai.
Per šiuos metus mūsų rajone registruotos 6 tokio pobūdžio nusikalstamos veikos, susijusios su netikrais pinigais, pernai per devynis mėnesius –11.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*