Bazine mokykla šiemet paskirta Merkelio Račkausko gimnazija

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius neseniai buvo pranešęs, kad šiemet organizuojant brandos egzaminus bazine mokykla paskirta „Ventos“ progimnazija. Tačiau Nacionalinio egzaminų centro prašymu, šią savaitę bazinė mokykla mūsų rajone pakeista – ja tapo Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija.

Pakeitė mokyklą

Bazinėmis paskiriamos mokyklos priima eksternų prašymus laikyti brandos egzaminus, organizuoja ir vykdo mokyklinių egzaminų brandos egzaminų pakartotinę sesiją. Jos taip pat atlieka pakartotinės sesijos mokyklinių brandos egzaminų darbų vertinimą bei organizuoja mokyklinius brandos egzaminus laikiusiųjų pateiktų apeliacijų nagrinėjimą.
Ir pagal anksčiau galiojusią tvarką, kasmet bazine mokykla būdavo paskiriama vis kita Mažeikių ugdymo įstaiga, nepaisant to, ar tai progimnazija, pagrindinė, profesinė mokykla ar gimnazija.
Taigi, prieš kelias savaites Švietimo skyrius buvo pranešęs, kad 2016–2017 metų brandos egzaminų sesijos metu bazine mokykla bus „Ventos“ progimnazija. Tačiau trečiadienį ši informacija buvo atnaujinta. Pranešta, kad bazine mokykla bus Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija.

Pareiga – dviem gimnazijoms

Švietimo skyriaus vedėjo Apolinaro Stonkaus teigimu, niekada nei Nacionaliniam egzaminų centrui, nei Švietimo ir mokslo ministerijai neužkliūdavo, kad mūsų rajone mokyklų, galinčių išduoti vidurinio ugdymo baigimo atestatą, yra labai mažai. Tokią teisę turi tik penkios rajono gimnazijos: Sedos Vytauto Mačernio, Viekšnių, Židikų Marijos Pečkauskaitės ir Mažeikių Gabijos bei Merkelio Račkausko.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto