Be priežiūros paliktas židinys sukėlė gaisrą

Uždarytos durys ir langai lėmė, kad išdegė tik vienas šio sodo namelio kambarys, iš išorės namelis beveik nenukentėjo. Nuotrauka iš PGT archyvo

Pirmadienio popietę, išgirdę kaimynystėje esančio sodo namelio viduje sprogimo garsą, kaimynai iškvietė ugniagesius gelbėtojus.

Išgirdo įtartiną garsą


Ugniagesius gelbėtojus pagalbos šauksmas pasiekė po pusės dviejų popiet. Sodų bendrijos „Jazminas“ vieno namo gyventojai išgirdo, kad nedideliame mediniame namelyje priešais esančiame sklype nugriaudėjo sprogimas. Jie nedelsdami nubėgo pas netoliese prie statybų dirbusį namelio šeimininką ir apie tai jam pranešė. 

Namelio savininkas pasakojo, kad, prieš eidamas į statybas, namelyje užkūrė židinį ir rengėsi čia praleisti pietų pertrauką. Po kaimynų pranešimo vyriškis nubėgo prie namelio, pradarė duris ir sustingo – kambaryje siautėjo liepsna.

„Savininką galima pagirti – jis nesutriko, uždarė duris, neleido susidaryti skersvėjui ir ugniai plisti tolyn. Ir tuoj pat iškvietė ugniagesius gelbėtojus“, – pripažino rajono priešgaisrinės priežiūros poskyrio specialistas Vaclovas Česnauskas.

Atvykę mažeikiškiai ugniagesiai ugnį sutramdė per dvidešimt minučių, darbai gaisravietėje buvo baigti po valandos.

Išdegė kambarys ir prietaisai 


Pirmas rimtesnis gaisras, kilęs šiais metais, padarė nemažų nuostolių – apdegė televizorius, skalbyklė, radijo imtuvas, baldai bei namų apyvokos daiktai, išdegė vienas kambarys. Nuostoliai galėjo būti dar didesni – pareigūnai spėjo išnešti iš degančio kambario dujų balioną. 

Pasak V. Česnausko, gaisras kilo dėl be priežiūros palikto besikūrenančio židinio, o garsas, kurį išgirdo kaimynai, buvo nuo šalia židinio padėtų įvairių dažų ir skiediklio talpyklų.

Senolė tik miegojo


Pirmadienio pavakarę vienas mažeikiškių ugniagesių ekipažas vyko į Pavasario gatvę, kur gesino prie laiptinės įėjimo padegtas šiukšles. 

Ankstų antradienio rytą pareigūnų ekipažas skubėjo į vieną Ventos gatvės 39-ojo namo butų – draugė kartu su policijos pareigūnais negalėjo patekti į vienišos 83-ejų metų močiutės butą ketvirtajame aukšte, kilo įtarimų, kad moteris yra mirusi.

Kadangi buto durys buvo šarvuotos, ugniagesiai ištraukiamosiomis kopėčiomis pakilo į balkoną ir išlaužė balkono duris. Nuogąstavimai buvo be pagrindo – senolė buvo tik kietai įmigusi ir negirdėjo apie valandą trukusio beldimo ir balkono laužimo garsų. Mažeikiškei iškviesti medikai.

Pareigūnai ragina gyventojus, kurie prižiūri vienišus senukus, turėti antrus butų ar namų raktus, kad dėl tokių atsitikimų netektų patirti nuostolių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto