Beatifikacijos iškilmėse dalyvavusiems mažeikiškiams sunku išsakyti emocijas

Šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos tikintieji į iškilmes keliavo visi kartu. Klemenso JARAMINO nuotr.

Sekmadienį abiejose mūsų miesto katalikų bažnyčiose vyko tik rytinės pamaldos – po to visi jų kunigai išvyko į Vilniaus katedros aikštėje vykusias istorines arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos – jo paskelbimo palaimintuoju iškilmes. Jose dalyvavo ir didelis būrys mažeikiškių.
Pirmą kartą Lietuvoje vykęs renginys, į kurį susirinko per 15 tūkst. tikinčiųjų, jiems paliko neišdildomą įspūdį.

Įvairios reakcijos

Mažeikiškiai tikintieji į šią neeilinę šventę vyko kas kaip galėjo: vieni organizuotai – autobusais, kiti – individualiu transportu. Kadangi šis renginys sutapo su Vilniuje vykusiomis Lietuvos jaunimo dienomis, beatifikacijos iškilmėse dalyvavo nemažai jaunimo iš Mažeikių, Židikų, Viekšnių.
Jaunimo dienose ir palaiminimo iškilmėse dalyvavusi tikybos mokytoja iš Mažeikių Dalia Sprindienė pasakojo, kad visa, kas vyko Katedros aikštėje, stebėjo per didžiulius ekranus, kadangi realiai pamatyti iš arti nebuvo galimybės. Bet viską nulėmė ten tvyrojusi sunkiai nusakoma atmosfera.
„Kai atnešė Teofiliaus Matulionio sarkofagą, atidengė Matulionio paveikslą, buvo įvairių reakcijų – vieni verkė, kiti kėlė ovacijas, bet visų veiduose buvo matyti vienybė ir begalinė ramybė. Katedros aikštėje mes buvome nuo dvyliktos valandos, o visos iškilmės baigėsi šiek tiek po penkių. Bet vaikai sakė, kad laikas ne tiek jau ir prailgo“, – įspūdžiais dalijosi mažeikiškė.

Sunkiai nusakomos emocijos

Anot D. Sprindienės, visas išgyventas emocijas, įspūdžius žodžiais sunku nusakyti: norint tai patirti, išgyventi, reikia būti vietoje.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto