Bendruomenė, kuri pagauna ir nebepaleidžia

Plungės rajone, Pakutuvėnų gyvenvietėje įsikūręs pranciškonų vienuolynas garsus visoje Lietuvoje – čia gyvena ir dirba su priklausomybės ligomis kovojanti bendruomenė. Rugsėjo pabaigoje Pakutuvėnuose vyko projekto PAX ET BONUM baigiamasis koncertas, kuriame dainavo Andrius Mamontovas. Pasiklausyti šio atlikėjo suvažiavo gausybė žmonių iš visos Lietuvos. Tarp jų buvo ir „Santarvės“ jaunieji žurnalistai. PAKUTUVĖNAI
Kažkada Pakutuvėnai buvo kaimas. Dabar čia likę vos keli vienkiemiai, kapinės, koplyčia ir bažnyčia. Čia brolis pranciškonas Gediminas Numgaudis drauge su bendraminčiais įsteigė brolišką bendruomenę.
Bendruomenės nariai Pakutuvėnus vadina „Pakūta“ (pakūta žemaitiškai reiškia atgailą). Čia kiekvienam suteikiama galimybė apsigyventi ir susivokti savyje, meldžiantis išspręsti vidines problemas.
Bendruomenė gyvena statiniuose, vadinamuose konteineriais. Viename kambaryje apsistoja po 5–6 žmones, tad gyvenimo sąlygos tikrai yra nelengvos.
Beje, šv. Antano Paduviečio laikomos šv. Mišios kitokios nei mums įprastose didelėse bažnyčiose – kunigo pamokslai paprastesni, visiems suvokiami. Giedant giesmes, skambinama gitara.
Vasarą čia organizuojamos stovyklos, į kurias atvyksta pavieniai keliautojai ir šeimos, skautai.

PROJEKTAS
PAX ET BONUM – projektas, skirtas propaguoti įvairių krikščioniškųjų ir judėjų tradicijų muziką, ją atliekant sakralinėse erdvėse. Atlikėjai koncertavo bažnyčiose, sinagogose bei vienuolynuose. Be to, labdaros renginių dalyviai savo kūrinius atliko ligoninėse, internatuose, senelių globos namuose.
Pakutuvėnuose vykusio koncerto metu paaukoti pinigai bus skirti naujo namo statybai, nes norinčių čia apsigyventi vis daugėja.
Pinigų surinkta nemažai, nes tą vakarą A. Mamontovo ir grupės koncertas į Pakutuvėnus sutraukė be galo daug žmonių.
Daugiausia buvo autostopu atvykusių jaunuolių – prisiekusių Andriaus fanų. Taip pat nemažai atvažiavo ir šeimų.
Kreipdamasis į žiūrovus, dainininkas sakė: „Džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prie šios kilnios akcijos. Yra daug žmonių, kuriems reikalinga pagalba, tad mes kartu galime jiems padėti“.
Koncertas buvo įspūdingas. Ir ne tik dėl to, kad Arnoldas Lukošius pakartojo savo žymųjį „eurovizinį“ šokį, o kitas „LT United“ narys Eimantas Belickas virtuoziškai griežė smuiku. Atlikėjai buvo nuoširdūs, paprasti, be jokio dirbtinio blizgesio, grojo tikrą muziką, į ją sudėję savo sielą.
Pritariant visiems susirinkusiesiems, jie grojo senas, geras dainas iš „Fojė“ repertuaro bei kūrinius iš naujojo Andriaus albumo „Saldi. Juoda. Naktis“.

PALAIMINIMAS
Grupei baigus groti, į priekį išėjo brolis Gediminas ir priminė, kad nors kartą į Pakutuvėnus pakliuvęs žmogus mintimis iš čia jau niekada neištrūksta. O kiekvienas čia atvykęs žmogus yra palaiminamas.
Minia žiūrovų ištiesė rankas ir palaimino grupės narius. Šie neslėpė graudaus sumišimo.
Po koncerto bendruomenė pakvietė visus pasivaišinti arbata ir pabendrauti. Visus vienijo nuostabus brolystės jausmas. Ir visai buvo nesvarbu, koks šalia esančiojo amžius, socialinė padėtis, pažiūros.
Pirmąkart atvykusieji kalbėjo, jog brolis Gediminas buvo teisus teigdamas, kad Pakutuvėnai nebepaleidžia. Jie apsigyveno ir „Santarvės“ jaunųjų žurnalistų mintyse.
Gabija VENCLOVAITĖ
Autorės nuotr.:

Pakutuvėnuose visus apima bendrumo jausmas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*