„Berželio“ kodėlčiukai apie Lietuvą žinojo daugiausia

Respublikinės viktorinos „Ar pažįsti Lietuvą?“ nugalėtojai – „Kodėlčiukų“ komanda su mokytoja Salomėja Novogreckiene bei viktorinos organizatorėmis. Nuotr. iš Mažeikių lopšelio-darželio „Berželis“ archyvo

Mažeikių lopšelio-darželio „Berželis“ komanda – „Kodėlčiukų“ grupės vaikai tapo Kuršėnuose organizuotos respublikinės viktorinos „Ar pažįsti Lietuvą?“ nugalėtojais.

Iš viktorinos vaikaigrįžo su nugalėtojų taure, renginio dalyvių sertifikatais ir saldžiais prizais.

Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną įvairiais renginiais mini ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Skatindamas mažųjų piliečių tautinę savimonę Kuršėnų lopšelis-darželis „Nykštukas“ surengė respublikinę viktoriną „Ar pažįsti Lietuvą?“. Joje dalyvavo ir mažeikiškiai – „Kodėlčiukų“ komanda, kurią viktorinai ruošė mokytojos Salomėja Novogreckienė, Sonata Lemežytė-Znutė bei vaikučių tėveliai.

„Berželiui“ atstovavo komandos kapitonė Viltė Zėringytė ir Mykolas Jonušas, Luknė Pociūtė, Perla Grigutytė, Jokūbas Šetkauskas.

Viktorinoje varžėsi darželinukų komandos iš Kuršėnų, Akmenės ir Mažeikių rajonų. Kiekviena komanda turėjo paruošti prisistatymą. Viktorinos turus simbolizavo Lietuvos vėliavos spalvos.

„Geltonojo turo“ metu dalyviai privalėjo kuo greičiau atsakyti į jiems pateiktus klausimus apie Lietuvos vėliavos spalvas, jų reikšmę, apie Gedimino pilį, gimtąją kalbą. „Žaliojo turo“ metu komandoms buvo pateikta daug klausimų apie Lietuvos krantus skalaujančią jūrą, jos išmetamą „auksą“, miškuose gyvenančius gyvūnus, nacionalinį Lietuvos paukštį bei medį. Mažieji dalyviai privalėjo atsakyti ir į kitus klausimus: kokia upė teka pro Kuršėnus; kaip vadinasi kalnas, ant kurio yra daug kryžių. „Raudono turo“ metu komandos klausėsi tarmiškai skaitomo teksto ir turėjo pasakyti, kokia tarme kalba skaitovas. Taip pat minė mįsles, skaičiavo raides žodyje „Lietuva“, atliko praktinę užduotį.

O finalinė užduotis iš mažųjų kapitonų ir komandų pareikalavo teiginių, patvirtinančių, kad Lietuvoje gera gyventi. Pasak organizatorių, vaikų teiginių apibendrinimas: Lietuvoje gyventi gera dėl to, kad čia vyrauja meilė ir taika.

Susumavus rezultatus, „Berželio“ komandos dalyviams, tikėtina, gyventi Lietuvoje pasidarė dar geriau ir saldžiau, nes, be nugalėtojų taurės ir sertifikatų, jie buvo apdovanoti įvairiais saldumynais.

Viktorinai vaikus ruošusios mokytojos S. Novogreckienės teigimu, tokie renginiai – ne formalumas atiduodant duoklę valstybinei šventei, jie mažųjų širdelėse išties pasodina meilės savo šaliai sėklą.
Kristina JUSTAUDIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto