Beveik 12 milijonų litų pasieks savivaldybes socialiniam būstui įsigyti

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos siūlymui paskirstyti savivaldybėms 11,9 milijono litų socialiniam būstui įsigyti Vyriausybė pritarė.
„Tikriausiai pirmą kartą per paskutinius metus patenkinti visi savivaldybių prašymai dėl socialinio būsto. Dar šiemet ne mažiau kaip 300 asmenų ar šeimų gaus socialinį būstą. Metų pradžioje socialiniam būstui buvo skirta 18,25 mln. litų, dabar siūloma skirti 11,9 mln. litų – iš viso 2014 metais socialiniam būstui bus skirta per 30 milijonų“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.
Į socialinį būstą pretenduoja žmonės, neturintys būsto arba jų turimas neatitinka įstatyme nustatytų sąlygų. Tarp jų – jaunos šeimos, našlaičiai ir likę be tėvų globos asmenys, neįgalūs asmenys (šeimos), šeimos, turinčios tris ar daugiau vaikų. Kasmet laukiančiųjų socialinio būsto eilė pailgėja maždaug 3 procentais. Šiuo metu socialiniuose būstuose gyvena apie 27, 8 tūkst. šeimų (asmenų), apie 30 tūkst. laukia, kol jiems toks būstas bus suteiktas.
Skirtas lėšas savivaldybės panaudos pradėtų socialinių būstų statyboms finansuoti, esamų pastatų pritaikymui būsto paskirčiai, taip pat naujų socialinių būstų pirkimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto