Beveik pusės naujų atvejų užsikrėtimo koronavirusu aplinkybės nežinomos

Nuotr. iš SAM archyvo

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pirmadienio duomenimis, iš viso COVID-19 serga 772 rajono gyventojai. Per savaitę susirgo 117, bet pasveiko dvigubai tiek.
Ir vis tik specialistai atkreipia dėmesį, kad džiūgauti per anksti, nes išlieka labai didelis vadinamasis vidinis infekcijos plitimas, kai beveik pusės naujų atvejų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos.

Didelis vidinis infekcijos išplitimas

NVSC Telšių departamento duomenimis, net 44 proc. per savaitę registruotų (ankstesnę savaitę buvo 40 proc.) atvejų užsikrėtimo aplinkybės nežinomos. Atliekant atvejų epidemiologinę diagnostiką, asmenys informuoja, kad su artimaisiais, draugais ar kitais asmenimis, sergančiais COVID-19 liga, nebendravo, niekur nebuvo išvykę, laikėsi visų judėjimo ribojimų.
NVSC epidemiologai akcentuoja: matomas didelis vidinis infekcijos išplitimas, tai reiškia, kad žmonės gali užsikrėsti bet kur, net ir nežinodami, jog turėjo kontaktą su konkrečiu žmogumi, kadangi jo nepažįsta.
NVSC specialistai atkreipia dėmesį, kad Lietuva nėra išskirtinė, nes visose šalyse fiksuojami atvejai, kai, esant vidiniam infekcijos išplitimui, konkretaus infekcijos šaltinio atsekti neįmanoma.
„Vertinti, kad atvejai, kai žmonės nežino, kaip užsikrėtė, yra neištirti, visiškai neteisinga, kadangi epidemiologinio tyrimo tikslas nėra vien tik išaiškinti užsikrėtimo šaltinį. Ne mažiau svarbu yra ir identifikuoti sąlytį su užsikrėtusiuoju turėjusius asmenis bei juos izoliuoti, kad infekcija neišplistų“, – pabrėžė Telšių departamento direktorė Giedrė Ligeikienė.

Privalomoje izoliacijoje – du šimtai

NVSC pastebėjo, kad per praėjusią savaitę sumažėjo šeiminių susirgimų – jie sudaro 31 proc. visų registruotų susirgimų (ankstesnę savaitę – 38 proc.). Stebimas mažėjimas darbo aplinkoje registruotų susirgimų (tikėtina, kad dalis įmonių šventinę savaitę atostogavo) – praėjusią savaitę registruota 9 proc. tokių susirgimų, ligoninėje – 6 proc. (ankstesnę savaitę – 10 proc.).
Šiuo metu 200 rajono gyventojų yra privalomoje izoliacijoje dėl turėto kontakto su sergančiais COVID-19 liga asmenimis.
NVSC Telšių departamento duomenimis, Mažeikių rajono savivaldybėje per visą pandemijos laikotarpį nebuvo ištirta iki 0,2 proc. visų atvejų. Priežastis – nenurodyti asmens kontaktai nei e.sveikata, nei asmens sveikatos priežiūros įstaigose.

One Reply to “Beveik pusės naujų atvejų užsikrėtimo koronavirusu aplinkybės nežinomos”

  1. B. parašė:

    Antrą savaitę pasigendame duomenų apie mirusius nuo COVID-19 infekcijos. Nebesugebat suskaičiuoti, nebemokat ar įsakyta neviešinti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*