Bibliotekininkai skaitytojams meta iššūkį: „Vasara su knyga“

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Šiandien Lietuvos bibliotekose prasideda tradiciniu tapęs skaitymo skatinimo iššūkis „Vasara su knyga“.
Savo skaitytojus vasaros laiką leisti prasmingai – su knygomis, kviečia ir Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos ir jos filialų bibliotekininkai. Akcija vyks nuo birželio 1 iki rugpjūčio 31 d., šiame iššūkyje dalyvauti kviečiami ir vaikai, ir suaugusieji.

Ankstesnių metų patirtis rodo, kad vienodai azartiškai knygas skaito ir moksleiviai, ir jų tėvai, ir senjorai. Užpernai iššūkyje dalyvavę daugiau nei 200 Mažeikių rajono gyventojų per tris mėnesius perskaitė beveik tūkstantį knygų.

„Įkvėpk knygų magijos!“ – ragina „Vasara su knyga“ organizatorės – apskričių viešosios bibliotekos, Lietuvos aklųjų biblioteka, savivaldybių viešosios bibliotekos, prie kurių šiemet prisijungė iniciatyvos ambasadorė Jurga Šeduikytė.

Dainininkė, muzikos kūrėja, o dabar jau ir trijų knygų autorė J. Šeduikytė sako, kad kai prieš  dešimtmetį labai krito skaitymo populiarumas, jai tai buvo viena liūdniausių žinių.

„Labai džiaugiuosi, kad dėl begalės gražių skaitymo iniciatyvų knygų populiarumas vėl šovė aukštyn. Knyga man – mylimas ir stebinantis bendrakeleivis. Ji nepasiduoda jokiai madai, nepraeina ir nėra išaugama. Visada skaitau bent kelias skirtingas – žiemą ar vasarą. Tyliai baltai pavydėdama naujų įspūdžių bangos, rekomenduoju į šiltą šios vasaros kelionę pasiimti knygą, o dar geriau – ne vieną, ir leisti jai nuspalvinti, o gal net pakeisti gyvenimą“, – sako J. Šeduikytė.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto