Bibliotekoje – edukacija „Muzikinė pasaka: ir Taip, ir Kitaip“

Ingridos Jonušienės nuotr.

Trečiadienį Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko edukacija „Muzikinė pasaka: ir Taip, ir Kitaip“. Pasaką vaikams sekė dainų autorius ir atlikėjas, bardas Jonas Baltokas ir mėgėjų teatro režisierė, dainų autorė Daiva Nausėdaitė-Plikšnienė.
Edukacijoje, parengtoje pagal Rimanto Černiausko knygą „Pasakėlės vaikams, vanagams ir sliekams“ ir Jono Baltoko vaikišką CD „Slieko dainos“, dalyvavo Mažeikių Kazimiero Jagmino pradinės mokyklos 1b klasės mokiniai. Šalia gitaros buvo naudojami ir nestandartiniai instrumentai – net neįtartum, kad jais galima groti. Vaikams buvo pasiūlyta ant akmenėlių nupiešti linksmą ir liūdną emociją ir akmenėlius naudoti klausantis dainos žodžių – išgirdus žodį „liūdnas“, pakelti akmenėlį su liūdna emocija, o išgirdus „džiaugsmas“, – su džiugia emocija. Dainuojant kartu su atlikėjais vaikai akmenėliais imitavo įvairius garsus: arkliuko bėgimą, gyvatės šliaužimą, traukinio bildesį, žaidė muzikinius žaidimus: „skulptūrų parkas“, „valgoma–nevalgoma“. Vaikai, dainuodami ir šokdami kartu su atlikėjais, patyrė daug džiugių emocijų.

Ingridos Jonušienės nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybės viešoji biblioteka 2021 metais įgyvendina Lietuvos kultūros tarybos ir Mažeikių rajono savivaldybės remiamą projektą „Emocijų karuselė: skaitau, džiaugiuosi, dalinuosi“. Edukacija „Muzikinė pasaka: ir Taip, ir Kitaip“ – vienas iš šio projekto renginių.
Ingrida JONUŠIENĖ,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vyresnioji bibliotekininkė
edukacinei veiklai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto