Bibliotekoje pristatyta knyga „Juodavandeniai“

Ingridos Jonušienės nuotr.

Ketvirtadienį Mažeikių rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje įvyko rašytojos Ignės Zarambaitės ir jos knygos „Juodavandeniai“, laimėjusios 2021 Metų knygos rinkimus ir Vaikų literatūros premiją, pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės.

I. Zarambaitė yra knygų vaikams ir jaunimui autorė, edukatorė. Savo kūryba ir gebėjimais ji mielai dalijasi su kitais literatūriniuose ir edukaciniuose susitikimuose, padeda atrasti saviraiškos galimybes. Šios autorės knyga „Juodavandeniai“ priskiriama paauglių literatūros kategorijai. Apysakoje nagrinėjamos paaugliams, jaunimui aktualios temos: patyčios, šeimos santykiai,  tapatybės ir prasmės paieškos, draugystės ir pripažinimo troškimas.

Ingridos Jonušienės nuotr.

Knygos pristatyme dalyvavo Kalnėnų progimnazijos 8 a klasės moksleiviai kartu su mokytoja Edita Jagminiene. I. Zarambaitė yra kilusi iš Šilutės, ten augo ir gyvena šiuo metu, todėl ir knygoje „Juodavandeniai“ pagrindinė veiksmo vieta – miestelis, užliejamas potvynių. Autorė daug kartų yra važiavusi pasižiūrėti potvynių apsemtų vietų, todėl knygoje labai įtaigiai pasakoja apie potvynio metą, apleistas sodybas ir tas, kuriose tebegyvena žmonės. Taip pat pasidalijo mintimis apie šią ir kitas savo parašytas knygas, paaiškino, kur ji ieško idėjų savo tekstams. Vėliau moksleiviai buvo pakviesti atlikti kūrybinį performansą, kuriame  liejo ant drobės juodus akrilo dažus, taip atskleisdami savo, kaip „juodavandenių“, prigimtį, ir išreikšdami savo emocijas.

Sigita Repšytė
Projekto koordinatorė,
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų ir jaunimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto