Bibliotekoje vyko netradicinė informacinių technologijų pamoka

Nuotrauka Snieginos Chriščinavičienės

Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filiale vyko netradicinė integruota informacinių technologijų pamoka „Informacijos gausa bibliotekoje“. Tai viena iš projekto „Pažangių technologijų ir laisvalaikio centras“ veiklų. Projektą remia Lietuvos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projektas „Bibliotekos pažangai 2“.
Pamokoje dalyvavo Viekšnių gimnazijos 5 klasės moksleiviai, ją vedė Viekšnių gimnazijos informacinių technologijų mokytojas Valdas Motuzas.
Mokytojas paruošė moksleiviams skirtingų užduočių. Moksleiviai buvo suskirstyti į komandas ir  per nustatytą laiką turėjo atlikti šias užduotis. Jos buvo įvairios: vieniems teko klausimai apie  informacinę įrangą, kompiuterius, jų naudojimo galimybes, trukmę, programas, kurios įdiegtos kompiuteriuose, skirtuose vartotojams. Kitos grupelės atsakinėjo į klausimus apie mokslinę, grožinę literatūrą, įvairius informacinius, periodinius leidinius. Dar kitiems teko atsakyti, kuri literatūra tarp skaitytojų populiariausia, ar skaitytojai skaito mokslinę literatūrą. Užpildžius užduočių lapus, mokytojas, pasinaudodamas bibliotekoje esančia nauja prezentacijų įranga, paaiškino, kaip daryti skaidres.
Pamokos pabaigoje moksleiviai gavo namų darbų užduotį. Namuose jie turės pagal jiems patikusią knygą paruošti skaidres ir pristatyti mokslinės ar grožinės literatūros knygą.
Informacinių technologijų mokytojas V. Motuzas mielai sutiko ir ateityje bendradarbiauti su biblioteka bei, pasinaudojant turima bibliotekos įranga, vesti moksleiviams pamokas, nes pamokos netradicinėje aplinkoje yra vienas iš būdų, padedančių sudominti, motyvuoti mokinius.

Sniegina CHRIŠČINAVIČIENĖ
Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filialo bibliotekininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto