Bibliotekos filialui – tapytojo dovana

Vilmantas Lukauskas (dešinėje) ir Viekšnių seniūnas Kornėlijus Kryžius su bibliotekai padovanotu paveikslu.

Viešosios bibliotekos Viekšnių miesto filialą pasiekė dar dažais kvepiantis paveikslas „Biržiškų namas“ – dovana Viekšniams ir viekšniškiams, saugantiems Biržiškų šeimos atminimą. Šį rugpjūtį bus minimos Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto signataro Mykolo Biržiškos 140-osios gimimo metinės, spalį sukaks šimtmetis nuo jo tėvo Antano Biržiškos mirties.

Apie neseniai gautą dovaną pasakoja Viekšnių filialo bibliotekininkė Rasa VILKAITĖ.

Istorinį pastatą – Biržiškų namus, kur dabar įsikūrusi biblioteka, įamžino tapytojas Stanislovas Jankus.

– Negalime atsidžiaugti, kad Viekšniai turi tokį iniciatyvų, darbštų, nestokojantį energijos žmogų kaip Vilmantas Lukauskas. Už iniciatyvą ir darbus puošiant Viekšnius 2021 m. jam buvo įteiktas apdovanojimas „Gerumo angelas“. Jo dėka Viekšniuose rengiamos parodos, Šv. Jono Krikštytojo bažnyčiai padovanoti stilizuoti mediniai paveikslai ir kryžius, Vaistinės muziejaus kiemelyje bei prie senojo vandens malūno pastatytos įvairių siužetų plokštuminės figūros, prie kurių žmonės gali nusifotografuoti, šį pavasarį įvairiose Viekšnių vietose bus iškelti Vilmanto gaminti inkilai. Už tai, kad jo iniciatyvos tampa realybe, labiausiai jis yra dėkingas savo bičiuliui tapytojui Stanislovui Jankui.

Po parodos atidarymo buvusios Viekšnių universalinės parduotuvės languose, kuriuose buvo eksponuojami paveikslai su senaisiais miestelio pastatais, kalbėjome su Vilmantu, kad reikėtų įamžinti istorinę Viekšnių vietą – gimtuosius Biržiškų namus. Vilmantas idėjai pritarė, o sumanymą padėjo įgyvendinti tapytojas Stanislovas Jankus, gyvenantis ir kuriantis Tryškiuose.
Paveikslas įprasmina garsios šeimos atminimą, tarsi įpareigoja prisiminti, kad ir patys Biržiškos buvo žmonės, kurie rūpinosi ne savo, o krašto gerove.

Dėkojame Vilmantui Lukauskui, Viekšnių seniūnui Kornėlijui Kryžiui už pagalbą įgyvendinant idėjas ir menininkui Stanislovui Jankui už nuostabų darbą. Tokia dovana dar kartą įrodo, kad viekšniškiai saugo ir gerbia šių žymių žmonių atminimą.
Nuotraukos iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Viekšnių filialo archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto