Bibliotekos mažina skaitmeninę atskirtį

Tyrimų duomenimis, 2015 metais Europoje 90 proc. darbo vietų bus būtini e. įgūdžiai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Į Vilnių iš visos Lietuvos rinkosi bibliotekininkai, kurie domėjosi skaitmeninės atskirties mažinimu.
Seminare dalyvavo ir Mažeikių viešosios bibliotekos atstovės Irena Atkočaitienė ir Dangira Undžienė.

Atskirtį sumažinti įmanoma

Sostinėje bibliotekininkams buvo skirtas seminaras „E. įtrauktis – informacinė visuomenė visiems“. Mažeikiškės bibliotekininkės „Santarvei“ paaiškino, kad e. įtrauktis – tai skaitmeninės atskirties mažinimas.
„Skaitmeninė atskirtis gali susidaryti dėl geografinės padėties, amžiaus, išsilavinimo, pajamų, negalios, socialinės ekonominės padėties. Socialinę atskirtį galima mažinti, vykdant gyventojų mokymus, kuriant socialinę ekonominę gerovę kaimo ir ekonomiškai neišvystytuose rajonuose, integruojant į visuomenės gyvenimą gyventojų mažumas, imigrantus, marginalinį jaunimą, el. valdžios paslaugas orientuojant ir pritaikant tam tikroms visuomenės grupėms,“ – pasakojo bibliotekos direktoriaus pavaduotoja I. Atkočaitienė.
Vilniuje mažeikiškės kartu su kolegomis iš kitų miestų išklausė Informacinės visuomenės plėtros komiteto direktoriaus pavaduotojo Kęstučio Andrijausko, Kultūros ministerijos atstovės Ramunės Petuchovaitės, projekto „Bibliotekos pažangai“ atstovės Renatos Sadunišvili pranešimų.

Organizuoja mokymus

I. Atkočaitienė „Santarvei“ sakė, kad ugdant informacinio ryšio technologijų (IRT) naudojimo kompetenciją didelis vaidmuo tenka bibliotekoms.
„Mūsų rajono bibliotekos, kuriose įkurti viešosios interneto prieigos taškai, jau ketvirtus metus vykdo gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymus. Apmokyta per 2700 gyventojų,“ – informavo bibliotekininkė.
Bibliotekos dalyvavo aljanso „Langas į ateitį“, Šiaulių darbo rinkos mokymo centro projektuose, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos projekte „Bibliotekos pažangai“, šiemet įsijungs į Baltijos kompiuterių akademijos projektą.

Įgūdžiai būtini

Kam reikalingi e. įgūdžiai? Tarptautinės tyrimų kompanijos IDC duomenimis, 2015 metais Europoje 90 proc. darbo vietų bus būtini e. įgūdžiai.
Nepaisant to, kad ekonominius sunkumus išgyvenančioje Europoje nedarbo lygis aukštas, laisvų informacinių technologijų (IT ) specialistų darbo vietų skaičius nuolat didėja.
ES šalyse trūksta apie 300 tūkstančių kvalifikuotų IT specialistų. Manoma, kad po trejų metų laisvų darbo vietų skaičius IT srityje sieks jau 700 tūkstančių.
Vasario–gegužės mėnesiais Lietuvoje vyks daug renginių, paskaitų ir mokymų, skirtų e. įgūdžiams sustiprinti, taip pat bus organizuojami susitikimai su IT sektoriaus lyderiais, moksleiviai turės galimybę dalyvauti didžiausioje bendroje pamokoje internetu, apsilankyti Lietuvos IT įmonėse bei laimėti naudingų prizų organizuojamuose konkursuose.

Susivienys 30 Europos šalių

Kovo 26–30 dienomis daugiau nei trisdešimtyje Europos šalių bus minima „E. įgūdžių savaitė 2012“.
Šių renginių tikslas – atskleisti, kokie svarbūs ir naudingi e. įgūdžiai yra šiuolaikinėje darbo rinkoje ir kasdieniame gyvenime, informuoti apie švietimą, mokymus, darbo vietas ir IT sektoriaus galimybes.
Tai Europos komisijos įmonių ir pramonės generalinio direktorato iniciatyva, kurią koordinuoja „DIGITALEUROPE“ ir Europos mokyklų tinklas bei vykdo kartu su šimtais nacionalinių ir europinių partnerių.
„E. įgūdžių savaitę 2012“ Lietuvoje organizuoja asociacija „INFOBALT“ kartu su partneriais.
Naujausią informaciją apie šią iniciatyvą, renginių kalendorių ir renginių įspūdžius nuo kovo 5 dienos bus galima rasti interneto svetainėje www.e-igudziai.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto