Bilietų brangimas mėgėjų žvejoti neišgąsdino

Už žvejybą be žvejo bilieto gresia bauda nuo 25 iki 200 litų su arba be žvejybos įrankių konfiskavimo. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Žvejo bilietai nuo balandžio pabaigos pabrango vos ne dvigubai, tačiau dėl to mėgėjų meškerioti nesumažėjo.

Pabrango žvejo bilietai

Nuo balandžio už žvejo bilietą, norint jį įsigyti ar pratęsti, Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijos skyriuje būtina pakloti penkiasdešimt litų. Iki balandžio naujas žvejo bilietas kainavo 31 litą, pratęsimas – dvidešimt litų.
„Šiuo metu mūsų rajone žvejo bilietus turi apie tūkstantis žmonių. Atėję jo prasitęsti ar įsigyti pabamba, kad pabrango, bet per daug nesipiktina. Manome, kad visiems metams tai normali kaina, ji nesikeitė jau daugelį metų“, – pastebėjo rajono Medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Egidijus Virkutis.

Gresia baudos

Pirmininkas primena, kad turint žvejo bilietus galima žvejoti tik rajono vandens telkiniuose, kurie yra išnuomoti Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijai. Vienas žvejys gali turėti ne daugiau kaip keturis mėgėjiškos žūklės įrankius, kurie turi ne daugiau kaip šešis kabliukus.
Už žvejybą be žvejo bilieto gresia bauda nuo 25 iki 200 litų su arba be žvejybos įrankių konfiskavimo.
Norint žvejoti valstybei priklausančiuose vandens telkiniuose, tokiuose kaip Platelių ežeras, Nemunas, Kuršių marios ar Baltijos jūra, žvejo bilietus galima įsigyti loterijos „Perlas“ terminaluose nurodžius kodą 101081. Bilietas metams kainuoja 50 litų, mėnesiui – 20 litų, dviem dienoms – 5 litai.

Rengia reidus

Rajono aplinkosaugininkai pastarosiomis dienomis dažnai vyksta į reidus, dažniausiai į žvejų pamėgtą Plinkšių ežerą.
„Trečiadienį apie penktą valandą ryto apsilankėme prie ežero, stebėjome pakrantes, buvome išplaukę ir į patį ežerą. Laimikis – keturi bešeimininkiai tinklai, žvejų tokiu ankstyvu metu nesutikome. Prie šio vandens telkinio buvome nuvykę ir praėjusią savaitę, tąkart aptikome tik vieną bešeimininkį tinklą, kurį, matyt, buvo užmiršę ir patys brakonieriai, nes jame radome jau supuvusį laimikį“, – reido įspūdžiais dalijosi rajono aplinkos apsaugos vyresnysis inspektorius Alfredas Nicius.

Įkliuvo brakonieriai

Mėnesio pradžioje aplinkosaugininkai dviejų šimtų litų baudomis už brakonieriavimą nubaudė du rajono gyventojus. Vieną iš jų, 47-erių metų mažeikiškį, kuris prisistatė esąs bedarbis, pareigūnai sutiko ant Plinkšių ežero kranto, besinešėantį į automobilį du tinklus.
Dešimt metų jaunesnis rajono gyventojas buvo nubaustas už tai, kad užmetė tinklą Renavo tvenkinyje.
Pareigūnas primena, kad nuo balandžio dvidešimtosios jau galima lydekų žvejyba.

4 Atsakymai į “Bilietų brangimas mėgėjų žvejoti neišgąsdino”

 1. Piktas parašė:

  Tokia didele zvejo bilieto kaina kad niekada neatsipirks kiek besugautum zuvies. As i metus nuvaziuoju kokius 5 kartus zvejoti tai man neapsimoka perkaliot tokiom didelem kainom, plius dar benzinas brangus… Dar pakels kaina tikrai niekas nebepirks tu bilietu. Geriau be bilieto ir jei sugaus susimoket tuos 25 litus… Bet man idomiausia kur jie deda tuos surinktus pinigus uz zvejo bilietus, zuvu tai nedaugina ezeruose, tiesiog nueina valdziai i kisene…. Tegu gaudo tuos su tinklais ar elektrikus negu paprastus zmogelius su 1 ar 2 meskerikem ir mazu laimikiu nes pastaruoju metu i diena besugaunu tik 1 ar 2 menkas zuveles…

 2. Linas - Facebook - Žemaitijos Žvejai parašė:

  Ačiū Egidijui už jo darbą, tikiuosi apie įžuvinimus taip pat sulauksime šiokių tokių žinių ateityje.

 3. TO Klausinetojas parašė:

  Kas jieko tas randa… http://mzvejyba.am.lt/Telkiniai.php reikia tik nedinget ir rasi, blogiausiu atveju gali Medžiotojų ir žvejų draugijos Mažeikių skyriuje paklaust :)

 4. Klausinėtojas parašė:

  Klausimas: o kokie vandens telkiniai mūsų rajone yra išnuomoti Medžiotojų ir žvejų draugijos Mažeikių skyriui?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*