Biodujų jėgainė: klausimų daugiau nei atsakymų

Birutės RUDOKIENĖS nuotrauka

Apie miesto pašonėje ketinamą statyti objektą, lyginamą su milžiniška ferma, ne viską žino ir Savivaldybės vadovai, tačiau „žalia šviesa“ jau įjungta dar praėjusių metų vasarą.

Tokia jėgainė Lietuvoje neturi analogų, tačiau Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius vienašališkai, nepasitaręs nei su mažeikiškių rinktais Tarybos nariais, nei su bendruomenės atstovais, patenkino biojėgainę ketinančios statyti Vokietijos bendrovės KTG Agrar AG Raseiniuose registruotos įmonės „Agrar Nerys“ prašymą ir praėjusių metų liepos mėnesį savo įsakymu leido rengti detalųjį planą dėl žemės paskirties keitimo.
Dar daugiau. Abiejuose dokumentuose buvo nurodyta, kad tokia procedūra reikalinga dėl biodujų jėgainės statybos, tačiau jau vėliau visuomenei pateiktoje informacijoje šis objektas nebeįvardijamas.
Gyventojai replikuoja, kad tokios gudrybės griebtasi nuspėjant jų galimą pasipriešinimą – į skelbimą dėl žemės paskirties keitimo mažai kas atkreipė dėmesį. Net Savivaldybės meras Antanas Tenys tik neseniai iš „Santarvės“ pirmą kartą išgirdo apie B. Kryžiaus įsakymą dėl leidimo biodujų jėgainės statytojams rengti detalųjį planą dėl žemės paskirties keitimo.
Kaip sakoma, ir yla išlenda iš maišo. Neigiamos reakcijos išvengti nepavyko.
Penktadienį Tarybos narius, skubėjusius į posėdį, su plakatais pasitiko iniciatyvinė grupė, rinkusi gyventojų, nepatenkintų biojėgainės statyba miesto pašonėje, parašus. 800 žmonių parašai įteikti Savivaldybės merui.
Praėjusią savaitę valdžios atstovus pasiekė Mažeikių verslininkų asociacijos kreipimasis.
Plačiau apie visa tai skaitykite šeštadienio „Santarvės“ laikraštyje.   

17 Atsakymų į “Biodujų jėgainė: klausimų daugiau nei atsakymų”

 1. liutas parašė:

  jei galit greiciau sttykit, ka i pas mane troboj, nieko aisku neleiskim o paskiau eikim kniaukdami ka darbo nier , visks bringst…. eikit dirbt.

 2. Daiva Šideikienė parašė:

  Kai 2011m. Strazdelio g.1 buvo pradėta statyti naujas prekybos centras ,,Norfa‘‘ , tada Savivaldybės meras Antanas Tenys tik iš „Santarvės“ sužinojo apie tokias statybas. Dabar vėl Savivaldybės meras Antanas Tenys tik neseniai iš „Santarvės“ pirmą kartą išgirdo apie B. Kryžiaus įsakymą dėl leidimo biodujų jėgainės statytojams rengti detalųjį planą dėl žemės paskirties keitimo. Po tokių ,,Santarvės‘‘ straipsnių, galima manyti , kad interviu duoda ne savivaldybės meras , o gyventojas iš Auksodės kaimelio ,kuriam šiuo metu labiausiai rūpi tik daugiafunkcijinis centras.
  ,, Leisti organizuoti detalųjį planą buvę privalu, kadangi tikslai atitinka bendrąjį planą , o detalusis planas nesusijęs su biodųjų jėgaine‘‘ – taip bandė B. Kryžius nuraminti ,,Santarvę‘‘. O tai labai įdomu, o su kuo tada tas detalusis planas susijęs?

 3. sodininkas-kaimynas parašė:

  Yra pasiūlymas-statyti šalia psirašiusio dėdulės sklypo,ten ir vakarų vėjas palankus,neneš smarvės į Mažeikių pusę

 4. karoc parašė:

  nu sakes o tai kur reik diet tus sudus ir atliekas,? lai tik degin daugiau vietos ant zemeles bus, siuksniu negal degint ismatas irgi hrien zino kur reik diet, tai siulau suest tiem visiem sveikuoliams , o cia pastatytu, tai gal da i ziurek kai trukums bus i supirkinies mesliuka, ot prasisuksem mazeikiskiai, tik uz statybas ir i europietiska rytoju

 5. vejas parašė:

  teisybes delei reikia patikslinti, kad vyraujantys yra ne vakaru, bet pietvakariu vejai, kuriu deka NAFTOS dumai eina i Latvija, o sios jegaines dumai eitu i reivyciu, o ne I Mazeikiu miesto puse. taciau sutinku, kad nereikia jokiu jegainiu statybu , jokiu namu renovaciju, nereikia sviesoforu, tunelio, viaduko, nereikia miesto valymo irengimu, netreikia mero, prezidento, neparduokim zemes uzsienieciams (idomu, vargguoliai, ar ta zeme mes kada ipirksim, ir ka su ja veiksim, nieko netreikia, tik reikia pasalpu ir ismoku is ES ir darbo birzos

 6. maž parašė:

  Mieli mažeikiškiai, kurie norite pasisakyti prieš biodujų jėgainės statymą ateikite vasario 18 d. 13.30 val. į savivaldybę (Stoties g. 18) su plakatais, nebūkite abejingi savo miestui, kuriame gyvenate ir jūs, ir jūsų vaikai. Jau ir taip esame nuodyjami šūdinės ir naftos. Toje jėgainėje ruošiamasi perdirbti ne tik grūdus, karvių mėšlą, bet ir degins auto servizų atliekas tepalus, kurie labai pavojingi sveikatai. Vyraujant vakariniams vėjams miestui labiausiai klius. Koks dabar gražus mūsų miestas, beveik kiekviename kieme yra vaikų žaidimo aikštelės, fontanai, parkelis, kuriame malonu pasivaikščioti, tačiau pastačius biodujų jėgainę, nemanau, kad miestui suteiks žavesio. Tegu stato kur nors kitur toliau nuo miesto. Tad nebūkime tokie pesimistai ir kovokime už savo miestą, vaikus ir gamtą. Be to tos kelios darbo vietos nebus skirtos mūsų mažeikiškiams.

 7. Sutinku parašė:

  su mažeikiške. Tikrai dažnai dėl visų bėdų linksniuojami ne tie žmonės.

 8. Mažeikiškė parašė:

  Perskaičius visa straipsnį ,,Santarvėje“ kyla pamastymai, kam visų mažeikiškių vardu reikėtų per vias informavimo priemones,, padėkoti“ už vienvaldišką sprendimų priėmimą
  dėl mečetės statymo Mažeikiuose
  dėl utilizavimo gamyklos statymo ir projekto parengimo už 200 tukst.Mažeikiuose
  dėl savivaldybės vamzdžių atidavimo Sauridai
  o dabar dėl jėgainės statybos leidimo
  ar ne per daug leista daryti klaidų vienam, o gal ir ne vienam, žmogui visų, kad ir kvailų, kaip jie mano, mažeikiškių vardu.

 9. ekologas parašė:

  greiciau tik statytu, o tai nusibodo be darbo sedet,ir sodai atsigaus,tas kvapas uzgrudins zmuogu, pamatysit kai sodu sklypu kainos sukils, kas ten per nacionalinis parkas ka negal statyt, uzieny pilna ir nieks nekriok

 10. Kotra parašė:

  O kai tas dujas surenka, degina ir gamina energiją – tai jau blogai? Grynas talibanizmas…

  Tai tegul prie tavo namų surenka, degina ir gamina energiją. Ar tai blogai?

 11. Turintis nuomonę parašė:

  Kibo ir prie manęs buvęs violetinis parašu kovoti prieš atliekų deginimo gamyklą. Absurdas totalus. Kai sąvartyne šiukšlės pūva ir dujos sklinda į orą, tai gerai. O kai tas dujas surenka, degina ir gamina energiją – tai jau blogai?
  Grynas talibanizmas…

 12. parašė:

  Tikrai jau Mažeikiams pakanka visko, tad dar vieno objekto ir būtent tokio, tikrai nereikia.

  Pigiau jau nieko negausim, tik svaičiojimai.

  Kiek kas žadėjo, kad bus pigiau, bet kas jau pabrango, tas nepigo.

 13. Bugemiškis parašė:

  Siprybės ir didelės kantrybės jums linkim ginant savo ir vieša interesa sekmės

 14. tu2m parašė:

  As už 2014-01-31 16:14:27
  Sakai pigesnės dujos, šildymas bus? O konkriečių skaičių neturi, ar čia tik tavo išvedžiojimai?
  Jei neturi ką sakyti, tai bent nerodyk savo kvailumo ;)

 15. As už parašė:

  as uz darbo vietu tikrai jie sukuria daug ir sei dienai sezonu metu dirba gausus burys žmoniu ir moka neblogai tik reikia dirbti o sia gamykla pastacius dar 8 vietos ir mazeikiskiams pigesnes dujos sildymas bus

 16. tu2m parašė:

  uz 2014-01-31 15:10:09, tu žinai kiek ten darbo vietų nori sukūrti?

 17. uz parašė:

  aisku tegu stato zmonem daugiau darbo vietu kiek, vis maziau bedarbiu,o del gamtos ,kodel zmones nemire kai buvo kolukiai ir smirdejo ir visiems buvo gerai…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto