Biodujų jėgainę planuojama pradėti statyti jau šiemet

Čia planuojama statyti biodujų jėgainę. Rasos ČERGELIENĖS nuotrauka

Mažeikių pramoniniame priemiestyje, Kalnėnų kaime, šalia ledų ir mėsos fabrikų ir statybos bendrovių ruošiamasi statyti Lietuvoje dar neišbandytos technologijos įmonę – biodujų jėgainę.
Mažeikiškiams pristatyta ataskaita, kaip šis objektas paveiks aplinką.


Gamins iš organinių atliekų

Mažeikių rajone, Kalnėnų kaime planuojama statyti 3,2 tūkst. kW galios biodujų jėgainę. Per metus ketinama perdirbti apie 60 tūkst. tonų žaliosios masės. Projekto iniciatorius – Lietuvoje veikianti žemės ūkio bendrovė „Agrar Nerys“, KTG Agrar AG grupės įmonė.
Pagrindinis biodujų jėgainės produktas – biodujos, kurios naudojamos elektros ir šiluminei energijai gaminti. Šiose biodujose yra apie 55 proc. metano. Galimas biodujų gryninimas ir valymas, jų kokybę priartinant prie gamtinių dujų savybių. Gautas biometanas galėtų būti tiekiamas į dujotiekį.

Aušra Majauskaitė pristatė ataskaitą. Rasos ČERGELIENĖS nuotrauka

Biodujos Kalnėnų kaime būtų gaminamos, naudojant organines atliekas: žoles, kukurūzus, javus, grūdus, mėšlą.


Pristatė mažeikiškiams

Lapkričio 25-ąją Mažeikių visuomenei pristatyta būsimos jėgainės veiklos poveikio visuomenės sveikatai ataskaita. Ją parengė Klaipėdos universiteto Baltijos pajūrio aplinkos tyrimų ir planavimo institutas. Su ataskaita mažeikiškius supažindino šio instituto jaunesnioji mokslo darbuotoja Aušra Majauskaitė.  
Anot jos, vertinimo metu, sumodeliavus būsimą ūkinės veiklos objektą, ribinių triukšmo, oro taršos ar kvapų verčių nenustatyta.
Žemės ūkio bazę Mažeikių rajone įsigytame daugiau nei 3 hektarų sklype ketinama pradėti statyti dar šiais metais. Biodujų jėgainę numatoma paleisti 2015-aisiais.

9 Atsakymai į “Biodujų jėgainę planuojama pradėti statyti jau šiemet”

 1. Pasikartosiu parašė:

  Mažeikių rajono gyventojams. Gal visi pastebėjote, kad mums, ir visai Žemaitijai jau kelinti metai iš eilės aktyviai siūlomos užsienio investicijos, susijusios su ŠŪDAIS, NUODAIS, SRIUTOMIS? Pažiūrėkim – buvo „kvapnus“ pasiūlymas su daniškomis kiaulėmis, buvo amerikonų superpasiūlymas su Shevron dujomis. Mes jų kažkodėl atsisakėm, ir galbūt gyvenimas patapo prastesnis?.. Bet mes turim naftos perdirbimo gamyklą su lenkų, t.y. užsieniečių išganingomis investicijomis, kurios mums teikia tikrai gerą, „ekologišką atmosferą“ ir gerina Mažeikių rajono gyventojų gerbūvį. Geruliai investitoriai mažina kuro kainas, didina darbo vietų skaičių ir t.t. Dabar plius mums dar ateina vokiečių super smarvės investicija, nuo kurios mums bus dar GERIAU gyventi. Taigi, nepamirškit būti dėkingi ir šlovinkit Kryžių, beigi kitus mūsų valdovus! Arba, pasak mūsų tautosakos: „imkit, vaikai, pagaliuką ir užmuškit tą žyduką“.

 2. mažeikiai parašė:

  PRANEŠIMAS. Šių 2014 m. sausio 31 d. 9.30 val. Mažeikių rajono savivaldybės 2 aukšte ( Stoties g. 18) vyks viešas gyventojų susirinkimas (piketavimas) prieš BIODUJŲ JĖGAINĖS statymą, todėl kviečiami visi kas nori paprieštarauti ir išreikšti savo nuomonę Nelikime abejingi savo miestui, kuriame gyvename.

 3. :) parašė:

  Anot jos, vertinimo metu, sumodeliavus būsimą ūkinės veiklos objektą, ribinių triukšmo, oro taršos ar kvapų verčių nenustatyta.

  tik va patikrint ka jus ten primodeliavot suinteresuotiems asmenims be sansu… pigs namukai zemaiciu kvartale, nuo puses limono iki vieno kambario buto pirmam aukste ETG kainos. ir gaus ilgaplaukis verslynykas parduot keturaki, kad i backa nekristu…..

 4. as parašė:

  Mažai smarvės dar Mažeikiuose.

 5. kazin kaip kilbaskem? parašė:

  Desros bus pradumintos ir su prifkusu:D ?

 6. swp parašė:

  Liuks! Laukiam nauju investiciju!

 7. komentatoriui parašė:

  mink tu zinai kur ,ten ka Sustauskas kelnese turi :)

 8. icm parašė:

  Įdomu, kas per idiotai nesprendė statyti šudo perdirbimo gamyklą miesto ribose?

 9. Komentatorius parašė:

  Žmonės, sukilkit. Kas če vigsta???? Atsiras naujų darbo vietų, kur tai matyta?!?!? Čia pinigų plovimas su valdžios malone!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto