Biudžetas deficitinis ne visiems valdininkams

Antano Janušonio piešinys

Savivaldybės finansininkai konstatuoja: šiemet kaip niekada biudžetinėms įstaigoms sudėtinga situacija. To dar nėra buvę – rajono biudžetas vakar patvirtintas be dviejų su puse mėnesio atlyginimų ir trijų mėnesių įmokų „Sodrai“!
Tačiau sunkmetis palietė ne visus. Pinigų stygius netrukdo didinti priedus už klases gaunančiųjų valdininkų armiją ir lėšų sumas, skiriamas priedams.
Solidžių priedų neatsisako ir Savivaldybės administracijos vadovai, pastaruoju metu vis akcentuojantys būtinybę taupyti.

Vadovams priedai liko

Kai buvo pristatomas rajono biudžetas, Savivaldybės administracijos vadovas Bronius Kryžius kalbėjo, kad biudžetininkams šiemet kaip niekada teks susiveržti diržus. Netgi informavo apie ketinimus „padėti“ jiems: bus sudarytos darbo grupės, kurios nagrinės finansų asignavimų valdytojų metinės veiklos rezultatus, lygins juos su kitais ir ieškos taupymo resursų.
Rinkėjai pasakytų, kad tokioms darbo grupėms vertėtų įsisukti ir į pačios Savivaldybės administracijos daržą. Stebint biudžeto dosnumą valdininkams, net neįtartum sunkmečio. Eiliniam rinkėjui, ko gero, sunku suvokti, kad valdžios vyrams vis aimanuojant apie biudžeto skyles, tuo pačiu metu jie lengva ranka į savo pinigines (ar sąskaitas) deda ne tik atlyginimą, bet ir solidžius priedus.
Jau žinant, kad planuojamajame biudžete trūks pinigų algoms, Savivaldybės administracijos direktorius Bronius Kryžius ir šiemet ima  50 proc., jo pavaduotojai Saulius Šiurys ir Romaldas Paradnikas – 40 proc. priedus (leidžiamas maksimumas – 60 proc.). Tiesa, ne šiaip sau, o „už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą“. 

Būdavo kuklesni  

Praėjusios kadencijos Taryba taip pat priedais paramstydavo valdžios vyrų atlyginimus, tačiau ne taip įžūliai. Paskutinį kartą Savivaldybės administracijos direktorius 30 proc. priedą buvo gavęs 2010 metais, pavaduotojams jis nebuvo skirtas. Tik 2009 metais direktoriui ir pavaduotojams buvo nustatytas 50 proc. priedas.
Be to, mažeikiškiai, kaip ir kitų rajonų politikai, klausimus dėl priedų nustatymo savivaldybių  administracijų vadovams ankstesnėse kadencijose svarstydavo kasmet. Tačiau ši Taryba pasilengvino sau darbą ir tokias priemokas nustatė… visai kadencijai.

Kiek gauna Savivaldybės vadovai ir administracijos darbuotojai, kas yra finansiškai labiau mylimas, o kas nepastebimas, skaitykite šeštadienio „Santarvėje“.

10 Atsakymų į “Biudžetas deficitinis ne visiems valdininkams”

 1. kantrybė parašė:

  Labai gerai kad spauda šiek tiek paviešina valdininkų griekus, tai atrodytu geručiai kaip angeliukai. Iš teismų neišeina, didžiules baudas moka, bet už tai labai gerai įvertinami ir atlyginimai didinami. Žiniasklaida galėtų dar daugiau viešinti, kaip valdininkai dirba.

 2. Žinoma parašė:

  Nebėra ko stebėtis, kad administracija tiek dirba tik kažkodėl visi projektai stovi nepriduoti. Jie dirba tai iš ko turi naudos ir storėja piniginės. Savivaldybė tai giminių ir draugų didelis ratas, nesvarbu kaip dirba ir iš vis ar ką nors veikia giminaitis esi ir dar susimoki duoklę, sėdi sau ramus ir patenkintas. Ar esate mate kur nors miesto renginiuose ir iš vis mieste seniūną? bijo nosies iškišti į žmones nes miesto žmonėms jis neatstovauja nėra naudos, tik atlyginimas ne pagal jo nuopelnus. Kiekvienas žmogus sugebėtų galvą parėmęs toje vietoje pasėdėti. Tokia valdžia tokie pavaldiniai, akivaizdu kaip vieni kitus dangsto.

 3. dundulis parašė:

  Kol rinkimuose balsuosite už buvusius TSKP ir kolūkių pirmininkus, tol ir gyvensite , kaip ŠIKNOS SKYLĖJE

 4. to kai pagalvoji parašė:

  paaiškinkit, kodėl Kryžius turi du pavaduotojus? Kas yra ta „įprastą darbo krūvį viršijanti veikla“? Jei administracijos direktorius ir du pavaduotojai darbo metu galimai negali ar nespėja atlikti savo darbo, tai gal metas pagalvoti, kodėl jų toks žemas darbo našumas? Gal trūksta motyvacijos laiku ir tinkamai atlikti savo darbą? Gal kokius mokymus, kursus suorganizuotų Mažeikių savivaldybės administracija savo darbuotojams, gal tada sumažėtų tos „įprastą darbo krūvį viršijančios veiklos“. O gal užtektų tik ekonomikos pradžiamokslį perversti, pažiūrėti metodus, didinančius darbuotojų motyvaciją, darbo našumą. Ir nereikia menkint p. Balčiūno-jo dėka už šilumą mokėsime mažiau.

 5. To "KAI PAGALVOJI?" parašė:

  Turiu mokytojo eksperto vardą, 23-ys metai darbo stažas, atlyginimas – 1400 į rankas, tiek čia besiskiria nuo minimumo… Būčiau solidari, jei tikrai tiek gautų ir administracijos direktorius… ale padaugint iš 3 ir dar plius priedas 70 procentų… Nemanau, kad jis trauksis nuo to lovio dar 3-is kadencijas, nors mano galva ir taip jam gana 12-os metų… gal jis ir kalčiausias dėl visko, kokia čia strategija, jei tiek metų sėdi… ir eina tik blogyn…

 6. KAI PAGALVOJI ? parašė:

  Eikit ir atlikit savivaldybės administratoriaus darbą,gal tada susivoksit už ką yra mokamas atlyginimas.Burnoti visi mandrūs,o kai reikalas prieina prie svetimų pinigų, oi kaip įdomu.Ar bent žinote,kad gimnazijų,pagrindinių mokyklų direktoriai ir mokytojai ekspertai,ligoninės administracija gauna ženkliai didesnius atlyginimus,negu atakuojamas administracijos direktorius ar savivaldybės meras.Kodėl žurnalistai apie tai nutyli?Ogi vykdo Santarvės savininko Balčiūno nurodymą: „Atakuoti savivaldybę,pučiant burbulą“

 7. gorila parašė:

  a jus bled galit tas reklamas isjungt nes praeina noras ir paskaityt straipsnius

 8. nebeįdomi parašė:

  ta Šideikienė kai savivaldybėje vyksta tokie dalykai. Negi administracijos ponai nežino žodžio gana?

 9. kam? parašė:

  paklauskit Šideikienės,kam ji ima pinigus iš vargano savivaldybės biudžeto,nors galėtų rodydama pavyzdį – jų atsisakyti.

 10. Jau nebesistebiu parašė:

  mūsų valdžios ponams eiliniai mažeikiškiai nieko nereiškia: iš kur nori, iš ten tegu ir pasiima pinigų kelių mėnesių atlyginimams, o jiems patiems vis storėjanti piniginė glosto širdį. Ir kelnės plyšta nuo tų storų piniginių… Kiaulės, kurios prasibrovusios prie lovio nebegalvoja, kaip gyvens kiti. Todėl ir nebetelpa snukiai į apykakles. Gėda ir apmaudu dėl maž[eikiškių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto