Biudžetininkams – didesnių atlyginimų galimybės

Valdininkams išlaikyti kasmet išleidžiama vis daugiau biudžeto lėšų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šiųmetinis labai geras Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų vertinimas lėmė, kad kas šeštam iš jų pagerės materialinė padėtis arba keisis jo statusas. Aukščiausią – pirmą kvalifikacinę klasę ir 50 procentų dydžio priedą yra užsitarnavę beveik trečdalis valstybės tarnautojų.
Labai gerai savo pareigas einančių yra ir tarp specialistų, kurie dirba pagal darbo sutartis. Tačiau iki šiol atlyginimų klausimu jie buvo diskriminuojami. Nuo vasario mėnesio įsigaliojusios naujovės ir vadinamiesiems paslaugiečiams atvėrė galimybę gauti kur kas didesnį darbo užmokestį, priedus. Tai lems išsilavinimas, darbo stažas, patirtis ir… lojalumas tiesioginiam vadovui.

Darbo užmokesčio fondas didėja

Savivaldybės administracijoje didžiausias leistinas valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, pareigybių skaičius nesikeičia jau daug metų. Tarybos sprendimu, pareigybių  yra 306.
Kaip „Santarvei“ teigė Savivaldybės administracijos Personalo administravimo skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė, dažniausiai viena ar kita pareigybė būna neužimta.
Valstybės tarnautojų Savivaldybės administracijoje yra 149, kiti dirba pagal darbo sutartis.
Nors etatų skaičius beveik nesikeičia, tačiau, analizuojant Buhalterinės apskaitos skyriaus pateiktus duomenis, nesunku pastebėti, kad darbo užmokesčio fondas kasmet pučiasi.
Pavyzdžiui, 2016 m. Savivaldybės administracijos (be seniūnijų) darbo užmokesčio fondas buvo 2418,8 tūkst. eurų. 2017 m. jis yra 2522 tūkst. eurų. Per metus darbo užmokesčio fondas padidėjo 103,3 tūkst. eurų.
„Didėjimo priežastys: 45,8 tūkst. eurų kompensacija dėl ekonominės krizės metu neproporcingai sumažinto darbo užmokesčio valstybės tarnautojams, likusi suma – dėl struktūrinių pakeitimų (socialinių darbuotojų perkėlimas iš seniūnijų į administraciją, politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojo naujas etatas) bei dėl priedų už darbo stažą ir kvalifikacines klases padidėjimo“, – „Santarvei“ paaiškino Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjas Arvydas Pocius.

Už klases – vis daugiau pinigų

Nesunku pastebėti, kad ir sumos, išleidžiamos valstybės tarnautojams mokant už kvalifikacines klases, kasmet didėja. Pavyzdžiui, 2015 metais priedams už kvalifikacines klases išleista 298 tūkst. eurų, praėjusiais metais – 315,4 tūkst. eurų, 2017 m. tokiems priedams planuojama – 342 tūkst. eurų.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

Apskaitos paslaugos

3 Atsakymai į “Biudžetininkams – didesnių atlyginimų galimybės”

  1. Slaugytoja parašė:

    Slaugytojų algos mažiausios Lietuvoje, o darbas sunkiausias. Gerai dirbti tik valytojoms biudžetinėse įmonėse. Uždirba tik 10-20 eurų mažiau už mokslus baigusias slaugytojas.

  2. mum parašė:

    pridejo 9e. :)

  3. TIESIOG parašė:

    Labai gerai, kad kyla atlyginimai, nes kyla kainos. Bet labai keista, kodėl atlyginimai kyla tik savivaldybės atstovams, o savivaldybės įstaigų (mokyklų, darželių ir kt. ) darbuotojams liepiama sutilpti į jau savivaldybės nuleistą 2017 m. biudžetą. Tad šiems darbuotojams (kvalifikuotą darbą dirbantiems) atlyginimai liko tokie pat arba pakilo 20-30 eurų. Tikriausiai jie mano,kad mums tiks prekės iš žemutinės lentynos. Ne veltui sakoma, – sotus alkano neatjaus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto