Biudžetininkų atlyginimai dėl blogai renkamo biudžeto nenukentės

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės biudžetas pasipildė dotacijomis, būtiniems poreikiams liko pinigų iš kitų numatytų asignavimų. Gera žinia biudžetininkams ta: pinigų užteks išmokėti ir atlyginimą už gruodžio mėnesį.
Tačiau biudžeto pinigų perskirstymo viltingai laukę sporto klubai kol kas džiaugtis negali – jiems numatyta 60 tūkst. eurų suma dėl pandemijos atiteks Mažeikių ligoninei.
Pinigų skirstymas įneša aistrų ir tarp politikų.

Gauta dotacijų

Savivaldybės taryba šiemet ne pirmą kartą koregavo biudžetą, pakeitimai buvo patvirtinti ir praėjusią savaitę vykusiame Tarybos posėdyje.
Politikams, kritiškai vertinantiems biudžeto pakeitimus, Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė paaiškino, kad pokyčiai susiję su gautomis dotacijomis. Be to, atsiradus nenumatytų poreikių teko perskirstyti ir kai kurių programų lėšas. Iš viso biudžeto apimtis padidėjo 615,5 tūkst. eurų.
Vedėja konstatavo: dėl pandemijos biudžetas sunkiai renkamas, situaciją gelbsti gaunamos dotacijos. Tiesa, šios lėšos yra tikslinės ir dalijamos pagal paskirtį. Iš viso biudžetas iš įvairių valdžios sektorių pasipildė beveik 800 tūkst. eurų: iš jų 228,3 tūkst. eurų skirta valstybės funkcijoms atlikti (beveik 225 tūkst. eurų padidinti Socialinės paramos skyriaus asignavimai) ir 587 tūkst. eurų – ugdymo reikmėms finansuoti.
J. Balvočienė paaiškino, kad pastaroji suma susijusi su nuo rugsėjo mėnesio padidėjusiu darbo užmokesčiu pedagogams bei iš Savivaldybės administracijos asignavimų perkeliamomis lėšomis švietimo įstaigoms (beveik 270 tūkst. eurų).
Finansų skyriaus vedėja informavo, kad dėl pandemijos biudžetinėms įstaigoms nepavyksta surinkti ir planuotų įplaukų. Dėl to taip pat teko koreguoti patvirtintą biudžetą – specialiųjų programų pajamos sumažintos 183 tūkst. eurų.
Visas straipsnis – penktadienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Biudžetininkų atlyginimai dėl blogai renkamo biudžeto nenukentės”

 1. C parašė:

  Išmok skaičiuoti , b… . Jei nemoki skaičiuoti, tada eik dirbti.

 2. Vilija parašė:

  Savivaldybes storaruriai eilinį sykį pasipelnys nieko nedirbdami,svarbu tik melagingai skelbti sergančių kovidu kiekį …ir plauk Europos pinigeliai… vPB5

 3. Marytė parašė:

  Gėda dėl tokio paskirstymo. Apart kobido daugiau nieko. Pinigus savinatės kaip reikant. O kam iš tiesų reikia-neduodat. Fui

 4. Haris parašė:

  Ner teisybes. Smulkus verslininkai bankrotavo, musasi del vietos prie konteinerio, o biurokratai dirba ,, nuotoliniu butu“, algele eina kaip ejusi. Geriau nebuna!

  1. B. parašė:

   Labai noriu pamatyti besimušančius prie konteinerių tuos, kurie perka už eurą, parduoda už tris ir gyvena iš tų 2 procentų. Penktadieniais matau prekybos centruose pilnus vežimėlius prie automobilių stumiančius spekuliantus. Tikrai žmogus tiek suvalgyti nepajėgus net per metus. Nejaugi viskas labdarai?

   1. c parašė:

    Išmok skaičiuoti , b… . Jei nemoki skaičiuoti, tada eik dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto